Η Λίβερπουλ άνοιξε τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη της με 2-0, ο Ντίας έσκασε με ένα μόνο σουτ και ο Σαλάχ έκανε ένα αήττητο ελεύθερο σουτ.

2024-08-26

Η ομάδα της Λίβερπουλ, η οποία κατατάχθηκε στην 8η θέση πριν από τον αγώνα, ξεκίνησε στον δεύτερο γύρο της Πρέμιερ Λιγκ, η Λίβερπουλ ήταν στην έδρα της PK εναντίον της Μπρέντφορντ, η οποία ήταν 10η πριν από το παιχνίδι.

Στις τρεις τελευταίες αναμετρήσεις των δύο πλευρών, η Λίβερπουλ νίκησε την Μπρέντφορντ.

Μόλις 13 λεπτά μετά το παιχνίδι, η Λίβερπουλ εξαπέλυσε την αντεπίθεση του βιβλίου και άρχισε μια γρήγορη επίθεση της Τζότα για δεκάδες μέτρα και στη συνέχεια έστειλε την μπάλα στην περιοχή του πέναλτι σημείωσε ένα αήττητο σουτ Βοηθήστε τη Λίβερπουλ να πάρει το προβάδισμα.

Πέντε λεπτά αργότερα, ο Ρόμπερτσον σούταρε από μικρή γωνία στην αριστερή πλευρά του πέναλτι, αλλά ο αντίπαλος τερματοφύλακας το έλυσε γενναία και η ομάδα του Μπρέντφορντ ξέφυγε.

Στο δεύτερο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου, η κεφαλιά του Ρόμπερτσον από κοντά στην αριστερή πλευρά του πέναλτι αποκρούστηκε από τον τερματοφύλακα της Μπρέντφορντ, Φλέκεν.

Στο 71ο λεπτό, ο μέσος της Λίβερπουλ έκλεψε την μπάλα και εξαπέλυσε μια γρήγορη επίθεση.

Στο τέλος, η Λίβερπουλ νίκησε την Μπρέντφορντ και ξεκίνησε τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη της. Αμέσως μετά το παιχνίδι, η Λίβερπουλ πέρασε στην τρίτη θέση με 6 βαθμούς.