Ο 61χρονος Μουρίνιο έκανε την πρώτη του εμφάνιση στην τουρκική Super League: γεμάτος άσπρα μαλλιά, παραπονέθηκε για κίτρινες κάρτες και οδήγησε την ομάδα στο ξεκίνημα με 1-0.

2024-08-11

Νωρίς σήμερα το πρωί, ο Μουρίνιο εγκαινίασε την πρώτη του εμφάνιση ως προπονητής της Φενέρμπαχτσε στην τουρκική Σούπερ Λίγκα. Στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ο νέος βοηθός Saint-Maximin έστειλε μια υπέροχη πάσα και ο βετεράνος Τζέκο ολοκλήρωσε ένα μοιραίο χτύπημα. . Μετά το παιχνίδι η Φενερμπαχτσέ κατέλαβε την τρίτη θέση στην τουρκική βαθμολογία της Super League.

Σε αυτό το παιχνίδι, ο Μουρίνιο έλαβε κίτρινη κάρτα μόλις 20 λεπτά μετά το παιχνίδι. Κρίνοντας από τις χειρονομίες του Μουρίνιο, θα έπρεπε να παραπονιέται ότι ο αντίπαλος παίκτης είχε κάνει τέτοια φάουλ πολλές φορές, αλλά ο διαιτητής δεν έδωσε πέναλτι στον αντίπαλο (κίτρινη κάρτα) και ο διαιτητής επίσης μπήκε μπροστά για να εξηγήσει κάτι στον Μουρίνιο και τελικά πήρε την πρωτοβουλία Ο διαιτητής ήρθε και έδωσε κίτρινη κάρτα στον Μουρίνιο, προσπαθώντας να κλείσει το στόμα του Μουρίνιο.

Φαίνεται ότι ο 61χρονος Μουρίνιο έχει γκρίζα μαλλιά, αλλά εξακολουθεί να επιχειρηματολογεί σκληρά για τις αποφάσεις του διαιτητή και εργάζεται σκληρά για να κερδίσει η ομάδα.