Νέα

Το σερί ήττας συνεχίζεται! Η Τ1 έχασε από τη ΓΕΝ Από την περασμένη καλοκαιρινή διάσπαση, το ρεκόρ τους έναντι της ΓΕΝ έφτασε τις δέκα συνεχόμενες απώλειες.

2024-08-03

Ενώ το LPL βρίσκεται στην αρχή του ταξιδιού του για να γίνει ιππότης, το LCK βρίσκεται σε πλήρη εξέλιξη. Στις 3 Αυγούστου διεξήχθησαν δύο αγώνες στο LCK, ο ένας ήταν T1 εναντίον GEN και ο άλλος ήταν FOX εναντίον DRX.

Σε αυτή τη μάχη, ο Τ1 αντιμετώπισε ξανά τον GEN Πώς πρέπει να απαντήσει αυτή τη φορά; Πρέπει να είναι 0 προς 2, χωρίς shutout από τον αντίπαλο ή να είναι 2 προς 0, χωρίς shutout από τον αντίπαλο ή να είναι 2 προς 1; Ας μάθουμε μαζί.

Η Τ1 έχει χάσει δέκα συνεχόμενα παιχνίδια από τη ΓΕΝ από την περασμένη καλοκαιρινή διάσπαση.

Σύμφωνα με τη βαθμολογία, το ΓΕΝ έχει ρεκόρ αήττητου 13-0 και το Τ1 έχει ρεκόρ 8-5. Κατά την κοινή λογική η Τ1 ηττάται από το ΓΕΝ. Ωστόσο, τα e-sports είναι μια μπάλα και κανείς δεν μπορεί να πει ποιος θα κερδίσει μέχρι την τελευταία στιγμή.

Στο πρώτο παιχνίδι, η μπλε πλευρά του T1 απαγόρευσε τους Ezreal, Dashu, Lucian, Female Spear και Leona και επέλεξε τους Tetsuo, Lilia, Airplane, Kalista, και GEN red Fang, αποκλεισμό των Ashe, Rambo, Vi, Vayne και Gnar, επιλέξτε Quisanti, Leopard, Zeli, Senna, Ornn.

Ως αποτέλεσμα, στο πρώτο παιχνίδι, οι δύο ομάδες ήταν αχώριστες πριν από το 24λεπτο, αλλά η ΓΕΝ δυσκολεύτηκε να ολοκληρώσει την επιστροφή με προβάδισμα σχεδόν 7.000 στην Τ1. Γύρω στο 24ο λεπτό του αγώνα, ο Κέρια Τιτάν αγκάλιασε πρώτα τον Τσόβι Ζέλι και ο Τ1 έπαιξε 0-2 για να κερδίσει τον Βαρώνο γύρω στο 28ο λεπτό του αγώνα, ξέσπασε μια σκληρή μάχη μεταξύ των δύο ομάδων στη μέση. Ο GEN έφτασε πρώτος στο 2-for-3, αλλά ο Faker μπήκε και σημείωσε διπλό σκότωμα γύρω στο 31ο λεπτό του παιχνιδιού, ο Chovy Zeli πήδηξε πάνω από τον τοίχο και μπλοκαρίστηκε το 0-for-3 και κέρδισε τον Baron και πάλι στο 39ο λεπτό του παιχνιδιού, ο Faker αφού το αεροπλάνο έπιασε και σκοτώθηκε, ο GEN έπαιξε 2 προς 4 και κέρδισε τον Baron στα 42 λεπτά και 20 δευτερόλεπτα του τελευταίου παιχνιδιού, ο GEN οδήγησε τον Baron Buff να παίξει 3. για 5 και κατέστρεψε το T1 για να κερδίσει το παιχνίδι.

Στο δεύτερο παιχνίδι, η κόκκινη πλευρά απαγόρευσε τους Ezreal, Dashu, Lucian, Leona και Senna, και επέλεξε τους Kennen, Vi, Tsar, Xayah και Titan, η κόκκινη πλευρά του GEN απαγόρευσε τους Ashe, Rambo, Kalista. Policewoman, Bomberman, επιλέξτε Quesanti, Leopard Girl, Airplane, Zelie, Bullhead

Ως αποτέλεσμα, στο δεύτερο παιχνίδι, οι δύο ομάδες ήταν ισόπαλες στο πρώτο 20λεπτο, αλλά η ΓΕΝ ξαφνικά ανέβηκε στο δεύτερο μισό του αγώνα και κυριάρχησε στο παιχνίδι. Γύρω στο 27ο λεπτό του αγώνα ξέσπασε δρακομαχία μεταξύ των δύο ομάδων. Ο Faker Tsar άστραψε στο γήπεδο και έσπρωξε τον Zeli για να ισοφαρίσει το 1 προς 1, αλλά ο Gumayusi Xia κυνήγησε με αυτοπεποίθηση την υπόλοιπη υγεία και δέχτηκε ενέδρα από τον Quisanti στα 32 λεπτά και 19 δευτερόλεπτα του τελικού αγώνα, ο GEN έσπρωξε μπροστά στη μέση για να ισοφαρίσει το 2. για 2, ο Gumayusi Xia στη μέση Δεδομένου ότι έπεσε σε ενέδρα από το αεροπλάνο του Chovy, ο GEN εκμεταλλεύτηκε την κατάσταση και τελείωσε το παιχνίδι.

Αυτή τη φορά η GEN σάρωσε την T1 με σκορ 2-0 Μετά από αυτή τη μάχη, το πρόσφατο ρεκόρ της T1 έναντι της GEN έφτασε τις δέκα συνεχόμενες ήττες. Η GEN είναι κλειδωμένη στις δύο πρώτες θέσεις στην καλοκαιρινή κανονική περίοδο του LCK 2024 και στον δεύτερο γύρο των πλέι οφ. Η Τ1 έχασε δέκα παιχνίδια στη σειρά και υπέστη οδυνηρές συνέπειες.