Νέα

Η πρώτη μέρα του Fearless Contract Championship: Η ΓΕΝ, τα φαβορί, κέρδισαν εύκολα την πρώτη τους νίκη, ενώ η FPX έχασε στη διπλή παράταση!

2024-08-02

Το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ατρόμητων Συμβάσεων 2024 ξεκίνησε στη Νότια Κορέα Ως η πρώτη αγωνιστική ημέρα στη φάση των ομίλων, οι δύο σημερινοί αγώνες είναι GEN εναντίον SEN στον Όμιλο Β και FPX εναντίον TH. Μεταξύ αυτών, το εναρκτήριο παιχνίδι ήταν μεταξύ της GEN, της πρωταθλήτριας του τελευταίου Masters, και της SEN, της κορυφαίας ομάδας του VCT Americas League, ενώ ακολούθησε στενά ο ισχυρός διάλογος μεταξύ της ομάδας FPX του VCT CN και του TH της EMEA International League. Και τα δύο παιχνίδια είναι γεμάτα highlights και ο νικητής θα απέχει μόλις ένα βήμα από την πρόκριση.

Ως οικοδεσπότης στον πρώτο αγώνα, η GEN έδειξε την κυριαρχία της πρωταθλήτριας ομάδας των Masters της Σαγκάης Μόλις ένα χρόνο αργότερα, συντρίβει τον παλιό τους αντίπαλο SEN από όλες τις απόψεις. Εικόνα 1: Το Hidden World t3xture απέδωσε έξοχα ως θέση μονομαχίας του GEN, διαχέοντας πλήρως το τζετ του αντιπάλου. Στο Σχήμα 2, η GEN κέρδισε σχετικά εύκολα και προκρίθηκε στους τελικούς του νικητή του γκρουπ Β με 2-0.

Στο δεύτερο παιχνίδι μεταξύ FPX και TH, η κατάσταση ήταν πολύ αδιέξοδη σκοράρει πόντους, ενώ Θ.Η. Η συνεχής καταδίωξη πόντων παρασύρθηκε στην παράταση και η επιστροφή ολοκληρώθηκε. Στο σχήμα 2, η FPX δεν έχασε την ευκαιρία και στο ημίχρονο ήταν 8-4, αλλά το εκμεταλλεύτηκαν στο δεύτερο ημίχρονο και ισοφάρισαν.

Οι δύο πλευρές ήρθαν στην αρχαία πόλη Lianhua στο καθοριστικό παιχνίδι, και το σκορ κυνηγούσε η μία την άλλη και αρνούνταν να υποχωρήσουν. Στο δεύτερο ημίχρονο, όταν η FPX κέρδισε πρώτη το match point, το σκορ ήταν 12-11. Αλλά στη συνέχεια ο Θ.Χ ήταν επίσης επίμονος και έσυρε το παιχνίδι στην παράταση. Ωστόσο, οι δύο ομάδες δεν κατάφεραν να προσδιορίσουν τον νικητή στην πρώτη παράταση, στη δεύτερη παράταση, η Θ.Χ. Ωστόσο, στη μορφή διπλού αποκλεισμού, το FPX εξακολουθεί να έχει μια ευκαιρία στην κατηγορία χαμένων.

Τι πιστεύουν οι χρήστες του Διαδικτύου για αυτά τα δύο παιχνίδια; Καλώς ήρθατε να αφήσετε ένα μήνυμα στην περιοχή σχολίων παρακάτω και να μοιραστείτε τις απόψεις σας.