Νέα

LPL Summer Split Group Match: Η BLG νίκησε 2-0 την FPX και κέρδισε το Resurrection League! Ο Ιππότης Lucian σκοράρει 5 σκοτώνει

2024-07-31

Ο αγώνας των ομίλων LPL Summer Split μεταξύ BLG και FPX ήταν BO3 Αφού οι δύο πλευρές πάλεψαν για 2 αγώνες, η BLG νίκησε την FPX με ρεκόρ 2-0 και κέρδισε την 7η τους νίκη!

Στο πρώτο παιχνίδι, FPX top laner Crocodile, jungler Qian Jue, mid laner Airplane και BLG top laner Kenan, jungler Lilia, mid laner Lucian και κάτω lane EZ Gariel. Σε 3 λεπτά, και οι δύο ζούγκλες έφτασαν στην κάτω λωρίδα του Life Bobby σκότωσε τον EZ του ELK και το FPX πήρε το πρώτο αίμα. Σε 6 λεπτά, το FPX bottom duo πήδηξε πάνω από τον πύργο και σκότωσε το BLG bottom duo. Στο πρώιμο στάδιο, η FPX απέκτησε 6 έντομα γόνου και έσπρωξε τον πρώτο πύργο αίματος στην κάτω λωρίδα. Στο αρχικό στάδιο, η FPX είχε οικονομικό προβάδισμα 3K. Στο 20ο λεπτό της ενδιάμεσης περιόδου, ο ZDZ Crocodile σκότωσε τον ιππότη Lucian. Στο 21ο λεπτό, ο Μπιν Καϊνάν βγήκε στο δρόμο και σκότωσε μόνος του το αεροπλάνο του Care. Στη μάχη μάχης 24 λεπτών μεταξύ των δύο πλευρών στη ζούγκλα, το θηλυκό όπλο deokdam σκοτώθηκε ο BLG κέρδισε τον πρώτο μεγάλο δράκο αφού έπαιξε 0 για 2. Στην επόμενη περίοδο, ο BLG κέρδισε τον δεύτερο μεγάλο δράκο στα 35 λεπτά, και οι δύο πλευρές πολέμησαν σε μάχη σώμα με σώμα νίκησαν την FPX, κέρδισαν την πρώτη θέση του Bureau. Η απόδοση και των δύο πλευρών στο πρώτο παιχνίδι είναι η ακόλουθη.

Στο δεύτερο παιχνίδι, BLG top laner Crocodile, jungler Lilia, mid laner Lucian, και FPX top laner Quisanti, jungler Lee Sin, mid laner Airplane και bottom lane EZ Garambo. Σε μια μάχη 2V2 στην κάτω λωρίδα σε 4 λεπτά, ο Life Rambo σκότωσε μόνο τον ON Riel στη λωρίδα και ο FPX πήρε το πρώτο αίμα. Ο Wei Lilia έπιασε τον Wei Lilia σε 8 λεπτά και ο ZDZ Quisanti χρησιμοποίησε τον αμυντικό πύργο για να αντεπιτεθεί στον Bin Crocodile στο 1V2. Σε 15 λεπτά, η BLG έσπρωξε έναν πύργο αίματος στην κάτω λωρίδα. Μετά από αυτό, η BLG είχε μια μικρή νίκη σε πολλές ομαδικές μάχες. Στο 18ο λεπτό της ενδιάμεσης περιόδου, σημειώθηκε μάχη σώμα με σώμα μεταξύ των δύο πλευρών στη μέση, Αν και ο Wei Lilia σκοτώθηκε πρώτα, ο FPX ήθελε να σκοτώσει πάρα πολύ τον ιππότη Lucian, οπότε όλοι βγήκαν μπροστά και η BLG αντεπιτέθηκε για να καταστρέψει το FPX. Στο πρώτο μισό της μάχης μάχης 21 λεπτών μεταξύ των δύο πλευρών, τέσσερις παίκτες FPX σκοτώθηκαν και η BLG κέρδισε τον πρώτο δράκο. Στα τελευταία 22 λεπτά, ο ιππότης Lucian σημείωσε 5 kills και ο BLG τελείωσε το παιχνίδι με ένα κύμα.

Λοιπόν, τι έχετε να πείτε για αυτό το παιχνίδι; Καλώς ήρθατε να αφήσετε ένα μήνυμα στην περιοχή σχολίων για συζήτηση.