μάντσεστερ γιουνάιτεντ 0-0 πρέμιερ λιγκ 17η, ganaccio και b fee χτύπησαν το καρέ, ο onana κατέβηκε από τη γη: invincible 2 θεϊκές αποκρούσεις

2024-09-22

η ομάδα της κρίσταλ πάλας, η οποία κατατάχθηκε στην 17η θέση πριν από τον αγώνα, ξεκίνησε στον πέμπτο γύρο της πρέμιερ λιγκ.

στις δύο τελευταίες αναμετρήσεις των δύο πλευρών, η κρίσταλ πάλας έχει το απόλυτο πάνω χέρι γιατί η κρίσταλ πάλας κέρδισε δύο συνεχόμενα παιχνίδια, δηλαδή η μάντσεστερ γιουνάιτεντ υπέστη διπλή ήττα από την κρίσταλ πάλας την περασμένη σεζόν. αυτό το παιχνίδι λοιπόν θα είναι μια μάχη εκδίκησης για τη μάντσεστερ γιουνάιτεντ απέναντι στην κρίσταλ πάλας.

πριν από το παιχνίδι, πάνω από το 70% των φιλάθλων ήταν αισιόδοξοι ότι η ομάδα της μάντσεστερ γιουνάιτεντ, που ήταν πιο δυνατή στα χαρτιά, θα μπορούσε να πραγματοποιήσει την επιθυμία της για εκδίκηση.

στο 27ο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου, η μάντσεστερ γιουνάιτεντ έχασε ευκαιρίες για γκολ η μία μετά την άλλη δοκάρια ποδόσφαιρου.

στο 18ο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου, ο γκαρνάτσο έκανε ένα σουτ κοντά στην αριστερή γραμμή του πέναλτι, αλλά ο χέντερσον πέταξε πάνω και έσωσε την μπάλα με το ένα χέρι.

δύο λεπτά αργότερα, ο ονανά έκανε συνεχόμενες αποκρούσεις, αποκρούοντας πρώτα το χαμηλών τόνων σουτ του ντακεντία και στη συνέχεια το βολέ του σαρ. ο onana είναι πραγματικά ένας θεός που κατάγεται από τον ουρανό!

στο τέλος, η μάντσεστερ γιουνάιτεντ έμεινε ισόπαλη με την κρίσταλ πάλας. η μάντσεστερ γιουνάιτεντ έχασε τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη της στο πρωτάθλημα.