νέα

κενυάτης αθλητής κερδίζει το πρωτάθλημα μαραθωνίου μεγάλων αποστάσεων ανδρών 2024

2024-09-01

πρωτότυπος τίτλος: κενυάτης αθλητής κερδίζει το πρωτάθλημα μαραθωνίου ανδρών μαραθωνίου μεγάλων αποστάσεων 2024

στις 7:30 της 1ης σεπτεμβρίου ξεκίνησε ο μαραθώνιος changchun 2024.

μετά από περισσότερες από 2 ώρες σκληρού ανταγωνισμού, ο douglass kimeli kiprugut, ένας άνδρας αθλητής από την κένυα, κέρδισε το πρωτάθλημα ανδρών στον μαραθώνιο με χρόνο 02:16:39 ο πρώτος στη χώρα στην κατηγορία των ανδρών .

η melkitu workneh geremew κέρδισε το πρωτάθλημα στον μαραθώνιο γυναικών με χρόνο 02:36:48, ο πρώτος εγχώριος δρομέας στον όμιλο γυναικών που πέρασε τη γραμμή τερματισμού ήταν ο yang junting.

μετά το παιχνίδι, ο wang mingcheng, ένας διαγωνιζόμενος από το xinjiang της κίνας, επαίνεσε επανειλημμένα τον changchun σε συνέντευξή του: «οι άνθρωποι του changchun είναι πολύ ενθουσιώδεις, η πίστα είναι πολύ καλή και υπάρχουν πολλά σνακ. !"

ο yang junting είπε στους δημοσιογράφους: "το changchun είναι πολύ άνετο και ο καιρός είναι πολύ καλός!"

china jilin net jike app

ρεπόρτερ liu shurui και wang xin

φωτογραφία li xu

προκαταρκτική αναθεώρηση: liang huanhuan ανασκόπηση: han fangyu τελική αναθεώρηση: zhang yanmeiji.com ειδήσεις: 0431-82902222

υπεύθυνος συντάκτης: xiaoyun