ο γεν νίκησε 3-1 τον hle και πέρασε στον τελικό! τεράστιο πλεονέκτημα στην κάτω λωρίδα, ο peyz σημείωσε 18 kills

2024-09-01

το bo5 μεταξύ gen και hle στον τελικό των πλέι οφ του lck summer split μετά από 4 αγώνες, η gen νίκησε την hle με ρεκόρ 3-1 και προκρίθηκε στους τελικούς!

στο πρώτο παιχνίδι, gen top laner quesanti, jungler dashu, mid laner zeli, bottom lane ez plus ρομπότ hle top laner jax, που παίζει αγριογούρουνο κορίτσι, mid laner smulder, down lane θηλυκό gunner συν titan. σε 3 λεπτά, τέσσερις παίκτες hle συνελήφθησαν, πήδηξαν πάνω από τον πύργο και σκότωσαν το ρομπότ lehends και το θηλυκό όπλο viper έβαλε το πρώτο αίμα. σε 7 λεπτά, ο doran jax διέσχισε τον πύργο και σκότωσε μόνος του τον kiin quisanti. στο αρχικό στάδιο, η οικονομία της hle ήταν μπροστά κατά 1 χιλ. στο 22ο λεπτό της ενδιάμεσης περιόδου, ο gen ήθελε να σπρώξει έναν πύργο στη μέση. σε 26 λεπτά, η hle κέρδισε τον δράκο της ισοπαλίας. στο 28ο λεπτό της μάχης μεταξύ των δύο πλευρών στο river, ο delight titan ξεκίνησε για άλλη μια φορά τέλεια την ομάδα αφού η hle έπαιξε 0-3, κέρδισε τον δεύτερο δράκο. στα τελευταία 30 λεπτά, ο hle επέλεξε να παίξει το earth dragon soul αφού σκότωσε το canyon tree στο δρόμο. η απόδοση και των δύο πλευρών στο πρώτο παιχνίδι είναι η εξής.

στο δεύτερο παιχνίδι, το gen top laner quesanti, το jungler leopard girl, το mid laner smulder και το bottom lane skateboard shoes galinata, το jungler zyra, το mid laner yongen και το bottom lane θηλυκό gunner ga female. σε 3 λεπτά, το canyon leopard girl αιχμαλωτίστηκε και πήδηξε πάνω από τον πύργο για να σκοτώσει το peyz skateboard shoes πήρε πρώτα αίμα και μετά το doran crocodile tp υποστήριξε, αντικατέστησε το lehends lenata και έπαιξε 1 για 1. στο αρχικό στάδιο, οι οικονομίες και των δύο πλευρών ήταν βασικά στο ίδιο επίπεδο. μεσοπρόθεσμα, αφού ο gen σκότωσε το θηλυκό τανκ delight στη ζούγκλα, κατέλυσαν τον δράκο της κλήρωσης. στο 20ο λεπτό, ο doran crocodile μπήκε στον αγωνιστικό χώρο και μπλοκάρει τα παπούτσια του skateboard. στο 22ο λεπτό, οι δύο πλευρές συναγωνίστηκαν για τον δράκο, η απόλυτη κίνηση του chovy smulder έκανε αναπηρία και ο gen κέρδισε την ψυχή του υδάτινου δράκου αφού έπαιξε 0-4. στο τελευταίο 28λεπτο, ο γεν κέρδισε το δεύτερο παιχνίδι αφού σκότωσε τρεις παίκτες του hle. ο pog μου έδωσε παπούτσια skateboard peyz.

στο τρίτο παιχνίδι, η κορυφαία λωρίδα του hle quesanti, ο jungler wei, ο tsar μεσαίας λωρίδας και ο τελευταίος δρομέας senna gaorn του gen, ο jungler scorpion, το mid laner aircraft και η κάτω λωρίδα ashe galinata. σε 3 λεπτά, η hle χτύπησε στο χωράφι και σκότωσε το αεροπλάνο chovy. σε 14 λεπτά, η hle έσπρωξε τον πρώτο πύργο αίματος στην επάνω λωρίδα. στο αρχικό στάδιο, η οικονομία της hle ήταν μπροστά κατά 2k. στο 18ο λεπτό της μέσης περιόδου, οι κορυφαίοι και των δύο πλευρών σκότωσαν μόνοι τους τον doran quisanti, αλλά ο peanut wei ήρθε να αντικαταστήσει τον kiin kotou. μετά από 20 λεπτά μάχης μάχης μεταξύ των δύο πλευρών στο ποτάμι, η hle κέρδισε τον πρώτο μεγάλο δράκο αφού συνεργάστηκε άψογα και έπαιξε 0 για 2. στο 22ο λεπτό, οι δύο πλευρές συναγωνίστηκαν για τον δράκο και ο ζέκα τσάρ μπήκε στον αγωνιστικό χώρο και ήταν λίγα δευτερόλεπτα μακριά. στο 28ο λεπτό, οι δύο πλευρές συναγωνίστηκαν για τον μικρό δράκο gen τράβηξαν τέλεια και σκότωσαν τον doran quisanti, στη συνέχεια κατέβασαν το fire dragon soul και μετά ο μεγάλος δράκος ήρθε και σκοτώθηκε και ο gen κέρδισε ο δεύτερος μεγάλος δράκος. στα τελευταία 30 λεπτά, ο gen κέρδισε το τρίτο παιχνίδι αφού σκότωσε τέσσερις παίκτες του hle στο ψηλό έδαφος.

στο τέταρτο παιχνίδι, hle top laner jax, jungler wei, mid laner zeli, bottom laner bomber και θηλυκό τανκ gen top laner quesanti, jungler dashu, mid laner aircraft, bottom lane jhin συν ένα ρομπότ. σε 4 λεπτά, το canyon dashu συνέλαβε και σκότωσε τον viper bomber και ο peyzjin πήρε το πρώτο αίμα. στο 12ο λεπτό, οι δύο πλευρές ανταγωνίστηκαν για τον όργανο του φυσικού αερίου και μπλοκαρίστηκε. στο αρχικό στάδιο, η οικονομία της gen ήταν μπροστά κατά 3k. στο 21ο λεπτό των μεσοπρόθεσμων το γεν κέρδισε τον δράκο της ισοπαλίας. στα 27 λεπτά, οι δύο πλευρές είχαν μάχη σώμα με σώμα στο river και το θηλυκό τανκ delight ηττήθηκε μέσα σε δευτερόλεπτα, η gen κέρδισε το water dragon soul μετά από μια τέλεια ομαδική μάχη 0 για 4. στο 29ο λεπτό, ο γεν κατέβασε τον πρώτο βαρόνο αφού σκότωσε τον hle στη ζούγκλα. στο τέλος, ο gen κέρδισε το παιχνίδι αφού σκότωσε τέσσερις παίκτες hle στο ψηλό έδαφος.

λοιπόν, τι έχετε να πείτε για αυτό το παιχνίδι; καλώς ήρθατε να αφήσετε ένα μήνυμα στην περιοχή σχολίων για συζήτηση.