το lng σάρωσε με 3-0 την wbg και προκρίθηκε στο παγκόσμιο πρωτάθλημα s14! ο σωτήρας της μικρής τίγρης πέθανε στο αεροπλάνο και η αναπνοή του καταπιέστηκε σοβαρά

2024-09-01

το bo5 μεταξύ wbg και lng στον αγώνα με φούσκα summer split lpl αφού οι δύο πλευρές πάλεψαν για 3 αγώνες, το lng σάρωσε την wbg με ρεκόρ 3-0 και προκρίθηκε στο παγκόσμιο πρωτάθλημα!

στο πρώτο παιχνίδι, wbg top laner quesanti, jungler zyra, mid laner airplane και bottom laner ez gabobi, crocodile, jungler wildfire man, mid laner smulder, και bottom lane ashe garrel. σε 3 λεπτά, ο weiwei huo nan προσπάθησε να σκοτώσει το αεροσκάφος xiaohu, αλλά ο tarzan και ο zyra έφτασαν. οι δύο πλευρές έπαιξαν 1 προς 1 και ο ταρζάν πήρε το πρώτο αίμα. σε 14 λεπτά, το lng έριξε τον πρώτο πύργο αίματος στη μέση και το lng είχε οικονομικό προβάδισμα 1k στο αρχικό στάδιο. στο 16ο λεπτό της μεσοπρόθεσμης περιόδου, ο zika crocodile σκότωσε μόνος του την xiaohu aircraft. στο 24ο λεπτό, η wbg γκρέμισε βίαια τον πύργο στη μέση, ο zika crocodile έκανε κύκλους και διπλασιάστηκε, και η ομάδα lng νίκησε την wbg και κέρδισε τον πρώτο μεγάλο δράκο. στα τελευταία 27 λεπτά, το lng προχώρησε από την κάτω λωρίδα και νίκησε ξανά την wbg, κερδίζοντας το πρώτο παιχνίδι. αυτός που έκανε τη μεγαλύτερη ζημιά στο πρώτο παιχνίδι ήταν ο scout smulder.

στο δεύτερο παιχνίδι, το wbg top laner crocodile, κέρδισε το wild boar girl, το mid laner smod, το bottom lane θηλυκό όπλο gablon, το jungle jungle, το mid laner aircraft, το bottom lane jingaro. σε 5 λεπτά, ο beathe crocodile πήδηξε πάνω από τον πύργο για να σκοτώσει μόνος τον zika nar, αλλά αντικαταστάθηκε επίσης και το wbg πήρε το πρώτο αίμα. σε 13 λεπτά, ο zika narr βγήκε στο δρόμο και σκότωσε μόνος του τον κροκόδειλο breathe. στο αρχικό στάδιο, το lng έσπρωξε τον πρώτο πύργο αίματος στην κάτω λωρίδα, οδηγώντας την οικονομία κατά 1k. στο 18ο λεπτό της μέσης περιόδου, οι δύο πλευρές ανταγωνίστηκαν για τον δράκο. στο δεύτερο μισό του 24ου λεπτού, σημειώθηκε μάχη σώμα με σώμα μεταξύ των δύο πλευρών στο river, νίκησε ξανά την wbg και κέρδισε το earth dragon soul. στο 27ο λεπτό, υπήρξε μάχη μεταξύ των δύο πλευρών στο river, αν και έπαιξαν 1 προς 1, όλοι στο wbg κέρδισαν τον δεύτερο δράκο. ο mvp δόθηκε στον ζίκα ναρ.

στο τρίτο παιχνίδι, το wbg top laner kenan, το jungler lilia, το mid laner airplane και το bottom lane θηλυκό πυροβολητή συν niutou top laner με lng quesanti, το jungler cuishen, το mid laner zeli και το bottom lane jingaro. σε 3 λεπτά, και οι δύο ζούγκλες έφτασαν στην κάτω λωρίδα, και υπήρξε μια μάχη σώμα με σώμα 3v3 έπαιξαν 1 προς 1 και ο gala jin πήρε το πρώτο αίμα. σε 13 λεπτά, το lng έσπρωξε έναν πύργο αίματος στην κάτω λωρίδα. στο αρχικό στάδιο, οι οικονομίες και των δύο πλευρών ήταν βασικά στο ίδιο επίπεδο. στο 23ο λεπτό του μεσοπρόθεσμου, το αεροπλάνο του xiaohu σκότωσε μόνο του τον scout zeli. σε 28 λεπτά, το wbg έπιασε βίαια τον πρώτο δράκο και το lng έφτασε και έπαιξε 3 στα 3. στα τελευταία 33 λεπτά της μάχης μεταξύ των δύο πλευρών στη ζούγκλα, ο liu qingsong niutou σκοτώθηκε πρώτος στο παιχνίδι αφού έπαιξε 1-for-5 για να αποκλείσει το wbg.

λοιπόν, τι έχετε να πείτε για αυτό το παιχνίδι; καλώς ήρθατε να αφήσετε ένα μήνυμα στην περιοχή σχολίων για συζήτηση.