Νέα

Πρωτάθλημα VCT: Ο kiNgg έσωσε την ομάδα και ανέτρεψε την κατάσταση με πέντε σκοτώσεις, η LEV νίκησε την TLN με 2-0

2024-08-03

Στις 3 Αυγούστου, ώρα Πεκίνου, η LEV νίκησε την TLN με 2-0 στον Όμιλο C του Παγκόσμιου Πρωταθλήματος Fearless Contract για να προκριθεί στον επόμενο γύρο του Ομίλου C.

Εικόνα 1: Η σημαντική πόλη Yuangong

Αμυντικός LEV: Rez, Gekko, Purgatory, Viper, Skye

Επίθεση TLN: Neon, Skye, Shadow, Nightdew, Viper

Στο πρώτο ημίχρονο, το LEV σημείωσε τέσσερις πόντους στην αρχή. Στον 5ο γύρο του TLN, η απόλυτη κίνηση του Primmie Yelu μπήκε στο σημείο Α του τρέχοντος χάρτη και όλη η ομάδα μετακινήθηκε από το A στο B μαζί πέτυχε δύο πόντους στον 5ο και τον 6ο γύρο στη σειρά, όλα χάρη στο Governor's. εκτέλεση. Στον 7ο γύρο, ο TLN αποκλείστηκε από το να παίξει Α και νικήθηκε από το LEV που ονομάστηκε το πρώτο τάιμ άουτ.

Η προσαρμογή του χρονικού ορίου του TLN επέλεξε έναν αργό ρυθμό και συνέχισε να χρησιμοποιεί δεξιότητες για εναλλαγή πόντων, επιτρέποντας στο TLN να πάρει τρεις βαθμούς και να μειώσει τη διαφορά πόντων στο πρώτο ημίχρονο. Στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, LEV 7-5 TLN.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο TLN ήταν πολύ πειθαρχημένος στην άμυνα του 4B1A τους επέτρεψε να κερδίσουν τον γύρο με το πιστόλι. Ο LEV σημείωσε μόνο πόντους μπόνους στον 15ο γύρο ο kiNgg σημείωσε πέντε σκοτώσεις στο στάδιο της άμυνας, βοηθώντας την ομάδα να πάρει τον πρώτο πόντο του δεύτερου ημιχρόνου. Ο LEV χρησιμοποίησε το πρώτο τάιμ άουτ μετά την ήττα στον 16ο γύρο.

Ο ΛΕΒ χρησιμοποίησε δύο τάιμ άουτ στο δεύτερο ημίχρονο και πέτυχε συνολικά τρεις πόντους. Το TLN άσκησε μεγάλη πίεση στο LEV στο αμυντικό άκρο. Στον 23ο γύρο, ο LEV χτύπησε το B σε γρήγορο μπρέικ και πήρε με επιτυχία το ματς point. Στον 24ο γύρο, ο LEV συνέχισε να παίζει γρήγορο μπρέικ και αμύνθηκε στο σημείο Α. Οι πέντε παίκτες του TLN επέστρεψαν για να αμυνθούν από το σπίτι και αποκλείστηκαν πλήρως από το LEV κέρδισαν την πρώτη εικόνα με 13-11.

Εικόνα 2: Yahai Hanging City

Defender LEV: Jetwind, Grimlock, Hunting Owl, Zero, Shadow

Attacker's TLN: Hunting Owl, Phoenix, K/O, Sage, Dusk Butterfly

Στο πρώτο ημίχρονο, ο LEV κέρδισε τον γύρο του πιστολιού και ο TLN σκόραρε διαδοχικά ξεκινώντας από πόντους μπόνους. Το TLN βασίστηκε σε αυτή την αναστημένη σύνθεση για να διαλύσει άμεσα την άμυνα του LEV στο επιθετικό άκρο. Αλλά ο περιορισμός αυτής της σύνθεσης είναι ο Mu Die να υπερασπιστεί το αγέμιο Η σκηνή είναι πολύ δύσκολο να νικήσει. Το TLN δεν είχε άλλη επιλογή από το να ζητήσει τάιμ άουτ μετά τον γύρο.

Οι δύο ομάδες έπαιζαν πολύ αγχωμένοι και μετά την επιστροφή από το τάιμ άουτ, το σκορ μεταξύ των δύο πλευρών ήταν σφιχτό. Στην αρχή του 9ου γύρου, ο επιθετικός ρυθμός του TLN άρχισε να επιβραδύνεται.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ήταν η σειρά του LEV να επιτεθεί, αλλά χρειάστηκε μόνο ένας γύρος για να καταλάβει ο επιθετικός ρυθμός του LEV, ο TLN σημείωσε 3 πόντους στη σειρά, κάνοντας το LEV να αισθανθεί την πίεση και να χρησιμοποιήσει το πρώτο τάιμ άουτ.

Ο LEV είχε μια πολύ δύσκολη στιγμή στο επιθετικό άκρο κατά τη διάρκεια των σταδίων εισόδου και άμυνας Επέλεξε έναν αργό ρυθμό στον 18ο γύρο, και ο Mazino είχε επίσης ένα σκοτωμένο στο A. Αυτό το κύμα του LEV. Η απόδοση της θέσης του φρουρού ήταν αποτελεσματική. Το TLN χρησιμοποίησε επίσης ένα τάιμ άουτ μετά το τέλος του 18ου γύρου, αλλά είχε μικρή επίδραση στην επίθεση και η άμυνα επιστροφής του TLN δεν μπόρεσε να λύσει την μέτρηση της άμυνας επιστροφής Στον 21ο γύρο, το κύμα rushA του LEV , και στο τέλος LEV 13-8 TLN, η LEV κέρδισε τη δεύτερη εικόνα.