μπορεί ακόμα να διασωθεί; ο ετήσιος μισθός του βλάχοβιτς στη γιουβέντους είναι 22 εκατομμύρια ευρώ, αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει 21 φορές στα τελευταία 25 παιχνίδια.

2024-09-22

ζωντανή μετάδοση, ειδήσεις 22 σεπτεμβρίου: η γιουβέντους ισοφάρισε 0-0 με τη νάπολη σε αυτόν τον γύρο της serie a. ο σέρβος σέντερ βλάχοβιτς συνέχισε να έχει κακή απόδοση και αντικαταστάθηκε στο ημίχρονο.

ο βλάχοβιτς έπαιξε 45 λεπτά σε αυτό το παιχνίδι και δεν είχε σουτ ή βασική πάσα. υπήρχαν μόνο 6 αγγίγματα στην μπάλα συνολικά, 4 πάσες, 2 επιτυχίες, 3 αναμετρήσεις, 0 επιτυχίες. τα στατιστικά δείχνουν ότι ακόμη και συμπεριλαμβανομένων των φιλικών αγώνων, ο βλάχοβιτς έχει συνεισφέρει μόνο 5 γκολ και 1 ασίστ στα τελευταία 25 παιχνίδια για τον σύλλογο και την εθνική ομάδα και δεν κατάφερε να σκοράρει σε 21 από αυτούς.

στα 6 παιχνίδια που έχει παίξει με τη γιουβέντους μέχρι στιγμής αυτή τη σεζόν, εκτός από το διπλό σκορ κόντρα στη βερόνα, που έδωσε ελπίδες ανάκαμψης, τα υπόλοιπα 5 παιχνίδια είχαν συνολικά 0 γκολ και 1 ασίστ και η βαθμολογία μετά τον αγώνα σε 4 παιχνίδια ήταν χαμηλότερη. από 6,8 βαθμούς.

ο 24χρονος βλάχοβιτς κόστισε στη γιουβέντους 83,5 εκατομμύρια ευρώ σε μεταγραφικά έξοδα πριν από δύο χρόνια, η τιμή της μεταγραφής έχει πέσει από το υψηλότερο των 85 εκατομμυρίων ευρώ στα 65 εκατομμύρια ευρώ. το τρέχον συμβόλαιο του βλάχοβιτς με τη γιουβέντους λήγει το 2026. σύμφωνα με στοιχεία που είχε προηγουμένως αποκαλύψει η «denzhuan», ο ετήσιος μισθός του προ φόρων φτάνει τα 22 εκατομμύρια ευρώ, ενώ ο δεύτερος παίκτης της ομάδας, μπρέμερ, κερδίζει μόλις 9,8 εκατομμύρια ευρώ. .