προπονητής της κρίσταλ πάλας: ποτέ δεν ήταν τόσο άσχημα όσο στο πρώτο ημίχρονο, αλλά αν μπορώ να παίξω όπως έκανα στο δεύτερο ημίχρονο, θα το δεχτώ ακόμα κι αν χάσουμε.

2024-09-22

ζωντανή μετάδοση: η κρίσταλ πάλας ισοφάρισε 0-0 με τη μάντσεστερ γιουνάιτεντ εντός έδρας στις 22 σεπτεμβρίου. μετά τον αγώνα, ο προπονητής της κρίσταλ πάλας, γκλάσνερ, πήρε συνέντευξη από το bbc και το sky sports.

ενότητα συνέντευξης του bbc↓

σχετικά με τον διαγωνισμό

γκλάσνερ: "ο ντιν χέντερσον μας κράτησε ζωντανούς και η απόδοσή μας δεν ήταν ποτέ τόσο κακή όσο στο πρώτο ημίχρονο. πέρα από την τακτική, μας έλειπε θάρρος τόσο με όσο και χωρίς μπάλα. πολύ παθητικό, που δεν είναι το στυλ παιχνιδιού που θέλαμε αλλά έγινε και η ευκαιρία στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου μας έδωσε λίγη αυτοπεποίθηση - είχαμε μια πολύ ειλικρινή συζήτηση στο ημίχρονο ακόμα κι αν χάναμε το δεύτερο ημίχρονο και θα μπορούσαμε να είχαμε κερδίσει το παιχνίδι, αλλά για να είμαι ειλικρινής, ήταν λίγο υπερβολικό όταν παίξαμε όπως κάναμε στο πρώτο ημίχρονο.

αλλαγές στη μεσαία γραμμή

γκλάσνερ: "χρειαζόμασταν τρέξιμο από την πλάτη. το σχέδιο ήταν να επιτεθούμε απευθείας και να εκμεταλλευτούμε τα κενά - αλλά αυτό δεν συνέβη. χρειαζόμασταν σωματικότητα στη μεσαία γραμμή. όλοι το έκαναν αυτό στο δεύτερο ημίχρονο. καλύτερα. προσαρμόσαμε σχηματισμός για τον έλεγχο της μέσης και λειτούργησε καλά στο τέλος, και λαμβάνοντας υπόψη τις μεγάλες ευκαιρίες που δημιουργήσαμε στο δεύτερο ημίχρονο, η ισοπαλία ήταν εντάξει για εμάς».