ήττα 18 πόντων! οι sparks έχασαν τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη τους και ο li yueru εξερράγη: 4 από τα 7 χτυπήματα, 14 πόντοι για την ομάδα

2024-09-02

στις 2 σεπτεμβρίου, ώρα πεκίνου, η κανονική περίοδος του wnba συνεχίζεται, με τους los angeles sparks να παίζουν εντός έδρας με τους atlanta dream. σε αυτό το παιχνίδι, ο dream μπήκε νωρίς στην κατάσταση και σύντομα διεύρυνε τη διαφορά πόντων. πήραν προβάδισμα 13 πόντων στο πρώτο τέταρτο. τελικά, οι dream νίκησαν τους sparks με 80-62, τερματίζοντας το σερί 4 ηττών τους.

στο πρώτο τέταρτο του αγώνα, ο χάουαρντ πήρε το προβάδισμα και πέτυχε ένα τρίποντο, και ο τσαρλς σημείωσε συνεχόμενους πόντους και ανέτρεψε τα δεδομένα, ξεκινώντας απευθείας με 9-0. οι sparks έπαιξαν περισσότερα από 3 λεπτά πριν βασιστούν στον άλτη του sens για να σπάσουν το έλλειμμα, ο charles συνέχισε να κερδίζει πόντους, ο howard σημείωσε ένα τρίποντο, ο canada πέτυχε ένα άλμα και το dream πήρε προβάδισμα 16-4. ο σπαρκς σταμάτησε την αιμορραγία με ένα άλμα, αλλά ο τσαρλς συνέχισε να κερδίζει πόντους στο χρώμα το πρώτο δεκάλεπτο, οι sparks υποχώρησαν με 12-25.

στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο επιθετικός ρυθμός των δύο ομάδων ήταν κάπως στάσιμος και ο κόφι απάντησε σιγά σιγά σε ένα τρίποντο για να κυνηγήσει το σκορ. το τζαμπ σουτ του καναδά σταθεροποίησε την κατάσταση, ο γκρέι έκανε δύο ελεύθερες βολές, ο τζάκσον βοήθησε τους σπαρκς να δαγκώσουν, ο χάουαρντ και ο τσαρλς ήταν ακόμα σε εξαιρετική κατάσταση, βοηθώντας το dream να ανοίξει ξανά το σκορ. ο στίβενς σημείωσε επιπλέον πόντους κάτω από το καλάθι, αλλά ο τσαρλς εξακολουθούσε να σκοράρει πόντους, ο γκρέι σκόραρε επίσης σε μια σημαντική επιτυχία, ο σίμον σημείωσε ένα άλμα και ο ντρίμ ξεκίνησε μια επίθεση 14-4 για να πάρει προβάδισμα με 43-25. ο τζάκσον χτύπησε ένα τρίποντο για να σταματήσει η αιμορραγία, ο χάουαρντ απάντησε, ο χάνμπι σκόραρε από το καλάθι και οι dream προηγήθηκαν των σπαρκς με 46-30 στο τέλος του ημιχρόνου.