νέα

το jdg3-2 απέκλεισε το nip! ο κανάβι είναι άγριος σαν θεός του πολέμου και είναι δύσκολο να τον σώσουν ένας φασιανός και ένας σκύλος.

2024-09-02

ο αγώνας φυσαλίδων lpl summer split μεταξύ jdg και nip ήταν bo5. αφού οι δύο πλευρές πάλεψαν για 5 αγώνες, η jdg απέκλεισε το nip με ρεκόρ 3-2 και προκρίθηκε στον επόμενο γύρο προκριθεί στο παγκόσμιο πρωτάθλημα s14.

στο πρώτο παιχνίδι, η κορυφαία λωρίδα του nip είναι ο dog tou, ο άνθρωπος της φωτιάς στη ζούγκλα, ο zeli στη μέση και ο ashegariel στην κάτω λωρίδα του jdg είναι ο garen, ο ζούγκλας, το αεροσκάφος μεσαίας λωρίδας και ο jhin στο κάτω μέρος. στην αρχή, το nip άλλαξε λωρίδα από την κορυφή στη μέση ο missing πιάστηκε νεκρός στο ποτάμι σε 4 λεπτά και ο zhuo ruier πήρε το πρώτο αίμα. στο πρώιμο στάδιο, η οικονομία του nip ήταν 1.000 μπροστά. στο 29ο λεπτό της μεσαίας περιόδου, οι δύο πλευρές συναγωνίστηκαν για τον δράκο, ο κυβερνήτης jin συγκέντρωσε και συνεργάστηκε με τους συμπαίκτες του για να σκοτώσει τους τρεις παίκτες του nip. στα τελευταία 33 λεπτά, η απόλυτη κίνηση του ashe χτύπησε τον ruler jhin και ο rookie zeli μπήκε στον αγωνιστικό χώρο για τη συγκομιδή αφού η ομάδα nip νίκησε τον jdg, κέρδισε το πρώτο παιχνίδι. στο πρώτο παιχνίδι, ο rookie zeli έκανε τη μεγαλύτερη ζημιά στο παιχνίδι.

στο δεύτερο παιχνίδι, jdg top laner crocodile, jungler cuishen, mid laner aircraft, bottom lane ez και θηλυκό nip top laner udyr, jungler lilia, mid laner lucian, και bottom laner θηλυκό gunner gariel. σε 4 λεπτά, ο holy spear brother crocodile σκότωσε τον shanji udyr μόνος του και ο jdg πήρε το πρώτο αίμα. σε 12 λεπτά, ο jdg έσπρωξε έναν πύργο αίματος στην κάτω λωρίδα. στο αρχικό στάδιο, η jdg είχε οικονομικό προβάδισμα 1k. στο 26ο λεπτό της ενδιάμεσης περιόδου, οι δύο πλευρές είχαν μια μάχη σώμα με σώμα στη ζούγκλα, σκότωσαν απελπισμένα τον holy spear brother crocodile, αλλά ο jdg double c συγκέντρωσε 1 προς 4 και στη συνέχεια κέρδισε τον πρώτο μεγάλο δράκο. στα τελευταία 29 λεπτά, ο jdg κέρδισε το δεύτερο παιχνίδι αφού χρησιμοποίησε τον baron buff για να σκοτώσει δύο παίκτες nip. ο mvp δόθηκε στον holy gun brother crocodile.

στο τρίτο παιχνίδι, nip top laner quisanti, jungler lilia, mid laner airplane, bottom lane bomber και θηλυκό τανκ jdg top laner smod, jungler dashu, mid laner zeli, bottom laner woman gunner garui you. στην αρχή, οι δύο πλευρές άλλαξαν λωρίδα και σε 3 λεπτά, πήγαν στο δρόμο για να πολεμήσουν 2v2, παίζοντας 1 προς 1, και το θηλυκό όπλο ruler πήρε το πρώτο αίμα. σε 15 λεπτά, η nip συνεργάστηκε και έσπρωξε τη δεύτερη κορυφαία λωρίδα και τον πρώτο πύργο αίματος στο αρχικό στάδιο, η οικονομία και των δύο πλευρών ήταν βασικά η ίδια. στο 23ο λεπτό των μεσοπρόθεσμων ο jdg κέρδισε τον δράκο της ισοπαλίας. στα 28 λεπτά, ο rookie πιάστηκε νεκρός στη μέση του αεροπλάνου, ο jdg κατέρριψε το alchemy dragon soul και σκότωσε τρεις παίκτες nip και στη συνέχεια κατέβασε τον πρώτο μεγάλο δράκο. στα τελευταία 31 λεπτά, αν και η nip αντιστάθηκε απελπισμένα στο ψηλό έδαφος, ο jdg πήρε το διπλό c και κέρδισε το τρίτο παιχνίδι αφού έπαιξε 2 προς 4.

στο τέταρτο παιχνίδι, ο κορυφαίος κορυφαίος δρομέας του nip, ο udyr, ο jungler fire man, ο μέσος δρομέας zeli και ο κορυφαίος κορυφαίος δρομέας του jdg, ο quisanti, ο jungler cuishen, ο αεροσκάφος μεσαίου δρόμου και ο jhin στο κάτω μέρος. σε 3 λεπτά, και οι δύο ζούγκλες ήρθαν στη μέση, και υπήρξε μια μάχη 2v2, ο leyan huo man σκότωσε το αεροπλάνο της οδοντόκρεμας και ο nip πήρε το πρώτο αίμα. σε 11 λεπτά, το nip έσπρωξε τον πρώτο πύργο αίματος στην επάνω λωρίδα. σε 13 λεπτά, η γυναίκα πυροβολητής του photic σκότωσε μόνη της τον ruler jin στη μέση. στο αρχικό στάδιο, η οικονομία του nip ήταν 6 χιλιάδες μπροστά. στο 23ο λεπτό της μέσης περιόδου, οι δύο ομάδες αγωνίστηκαν στη μέση αφού η νιπ σκότωσε τον κανάβι, κέρδισαν τον πρώτο μεγάλο δράκο. σε 24 λεπτά, η nip κέρδισε τον δράκο της ισοπαλίας. στα τελευταία 27 λεπτά, παρόλο που ο αδερφός shengqiang σκότωσε τον le yanhuo man, οι υπόλοιποι του nip καρπώθηκαν τα οφέλη αφού σκότωσαν τρεις παίκτες jdg, ο nip κέρδισε το τέταρτο παιχνίδι. αυτός που υπέστη τη μεγαλύτερη ζημιά ήταν ο le yanhuo man.

στον πέμπτο γύρο, η κορυφαία λωρίδα του jdg kenan, ο jungler scorpion, ο αεροπλάνο μεσαίας λωρίδας και ο θηλυκός πυροβολητής gallo της κάτω λωρίδας, ο kenan του jungler cuishen, ο lucian στο mid lane και ο verus στο κάτω μέρος. σε 5 λεπτά, ο leyan cuishen έκανε ένα χτύπημα και σκότωσε το αεροπλάνο με την οδοντόκρεμα. στο αρχικό στάδιο, η οικονομία της jdg ήταν μπροστά κατά 2k. στο 23ο λεπτό της ενδιάμεσης περιόδου, η nip πήγε στο δρόμο για να αρπάξει το αεροπλάνο της οδοντόκρεμας, αν και το σκότωσαν, οι άλλοι στο jdg μάζεψαν και έπαιξαν 1 για 5 ομάδες για να σκοτώσουν το nip και μετά κέρδισαν τον πρώτο μεγάλο δράκο. σε 25 λεπτά, ο jdg κέρδισε τον δράκο της ισοπαλίας. στο 29ο λεπτό, ο jdg κέρδισε τον δεύτερο δράκο αφού σκότωσε τον nip nosuke στη ζούγκλα. στα τελευταία 31 λεπτά, αφού ο kanavi scorpion ξεκίνησε έναν ομαδικό αγώνα για να καταστρέψει το nip, ο jdg κέρδισε το παιχνίδι.

λοιπόν, τι έχετε να πείτε για αυτό το παιχνίδι; καλώς ήρθατε να αφήσετε ένα μήνυμα στην περιοχή σχολίων για συζήτηση.