Νέα

Η BLG νίκησε 2-1 τον JDG στο Summer Split του LPL! Ο ρυθμός της πρώτης εκπομπής του Γουέι απογειώθηκε, η ΕΛΚ σκοτώθηκε μόνος από τον Ruler πολλές φορές

2024-07-21

Ο αγώνας εντός του ομίλου μεταξύ JDG και BLG στη θερινή σεζόν του LPL ήταν BO3 με ρεκόρ 2-1 και κατέκτησε την τρίτη θέση.

Στο πρώτο παιχνίδι, ο Rambo του κορυφαίου δρόμου του JDG έπαιξε το Jungle Mantis, το Mid Laner Aircraft, και το κάτω lane Ashe και το θηλυκό τανκ του BLG έπαιξε Wildfire Man, το mid laner Xiaocannon, και το bottom lane Senna and Ornn. Στο αρχικό στάδιο, η οικονομία της JDG ήταν μπροστά κατά 2K. Σε 2 λεπτά, ο Kanavi Mantis σκότωσε μόνος του τον Xun Huo Man στη ζούγκλα και ο JDG πήρε το πρώτο αίμα. Στο 13ο λεπτό, ο Kanavi Mantis σκότωσε ξανά μόνος του τον Xun Huo Man στη ζούγκλα, αλλά αντικαταστάθηκε από τον ELK Senna Στην αρχή, ο JDG είχε οικονομικό προβάδισμα 2K. Στο 16ο λεπτό της μεσοπρόθεσμης περιόδου, ο Kanavi Mantis σκότωσε τον xun Huo Man στη ζούγκλα και την ίδια στιγμή, ο BLG έσπρωξε τον πρώτο πύργο αίματος στην κάτω λωρίδα. Στο 25ο λεπτό, ο BLG κατέβασε τον πρώτο βαρόνο αφού σκότωσε το δίδυμο του κάτω JDG στη μέση. Στο 28ο λεπτό, ο bin Quisanti αναζήτησε την ευκαιρία να οδηγήσει την οδοντόκρεμα στον αέρα. Στο 31ο λεπτό της επόμενης περιόδου, ο καθαρός Ράμπο σκοτώθηκε στη ζούγκλα και ο BLG κέρδισε τον δεύτερο δράκο. Στο 34' ο Kanavi Mantis έκλεψε τον δράκο της ισοπαλίας, ενώ οι υπόλοιποι JDG σκότωσαν τους δύο κορυφαίους βοηθούς του BLG στη ζούγκλα. Στα 36 λεπτά, όταν η BLG προχωρούσε ως ομάδα, η απόλυτη κίνηση του Ράμπο ξεκίνησε την ομάδα αφού ο JDG συνεργάστηκε για να νικήσει την BLG, κέρδισε το πρώτο παιχνίδι. Η απόδοση και των δύο πλευρών στο πρώτο παιχνίδι ήταν η ακόλουθη.

Στο δεύτερο παιχνίδι, ο Kenan του κορυφαίου δρόμου της BLG, ο Dashu, ο μεσαίος δρομέας Xiaopao και το θηλυκό όπλο της κάτω λωρίδας Garrel, ο Jungler Fire Man, το Mid Laner Airplane και το bottom lane EZ Garbulon. Σε 2 λεπτά, ο Wei Dashu έπιασε το φύλλο και σκότωσε το καθαρό φύλλο. Σε 10 λεπτά, το ντουέτο του JDG ταίριαξε και σκότωσε τη μοναχική γυναίκα πυροβολητή των ELK. Σε 14 λεπτά, η BLG έσπρωξε τον πρώτο πύργο αίματος στην επάνω λωρίδα. Στο αρχικό στάδιο, η οικονομία της BLG ήταν μπροστά κατά 1 χιλ. Στο 16ο λεπτό της μεσοπρόθεσμης περιόδου, ο EZ του Ruler σκότωσε μόνο τον ON Riel. Σε 20 λεπτά, ο ΕΖ του κυβερνήτη σκότωσε το θηλυκό όπλο ΕΛΚ στη μέση. Στο 24ο λεπτό, οι δύο πλευρές συναγωνίστηκαν για τον δράκο, και το καθαρό φύλλο κέρδισε τον πρώτο δράκο αντικαταστάθηκε επίσης και οι άλλοι παίκτες του BLG στο μπροστινό μέρος το πήραν Victory στο δεύτερο παιχνίδι. Ο MVP δόθηκε στον Wei Dashu.

Στο τρίτο παιχνίδι, JDG top laner Crocodile, jungler Lilia, mid laner Aircraft, bottom lane Jin plus θηλυκό τανκ BLG top laner Gnar, jungler Fire Man, mid laner small cannon, bottom lane EZ plus Niutou. Σε 6 λεπτά, τρία άτομα από το JDG πρόλαβαν, ο Binnar τράβηξε και έπαιξε 1 προς 1 και ο BLG πήρε το πρώτο αίμα. Σε 11 λεπτά, ο κυβερνήτης Jin σκότωσε μόνος του τον EZ του ELK στη ζούγκλα. Στο αρχικό στάδιο, η JDG είχε οικονομικό προβάδισμα 1K. Στο 18ο λεπτό των μεσοπρόθεσμων, η BLG κέρδισε τον δράκο της ισοπαλίας. Στο 24ο λεπτό, οι δύο πλευρές ανταγωνίστηκαν για τον δράκο. Σε 29 λεπτά, η BLG κέρδισε το Water Dragon Soul. Μετά από μια μάχη σώμα με σώμα μεταξύ των δύο πλευρών, η BLG κέρδισε το παιχνίδι αφού σκότωσε τέσσερις παίκτες JDG.

Λοιπόν, τι έχετε να πείτε για αυτό το παιχνίδι; Καλώς ήρθατε να αφήσετε ένα μήνυμα στην περιοχή σχολίων για συζήτηση.