3-0! ο σπουν άνοιξε το σκορ, ο κριστιάνο ρονάλντο έκανε 15 συνεχόμενες βολές, ο πιόλι ξεκίνησε καλά και ο τζέραρντ υπέστη την πρώτη του ήττα.

2024-09-21

ο 39χρονος κριστιάνο ρονάλντο διατηρεί ακόμα πολύ καλή φόρμα αυτή τη σεζόν στα 5 παιχνίδια που έπαιξε για τη ριάντ, ο πρόεδρος μόνος του έδωσε 4 γκολ και 2 ασίστ, αλλά η συνολική απόδοση της ομάδας δεν ήταν καλή ο τελικός του σούπερ καπ της σαουδικής αραβίας ηττήθηκε από τον αντίπαλο ριάντ στην ίδια πόλη. η διοίκηση της ομάδας επέλεξε αποφασιστικά να αντικαταστήσει τον όμορφο, άφησε τον πρώην προπονητή της μίλαν να αναλάβει την ομάδα αυτή την ημέρα του αγώνα, ο πιόλι ξεκίνησε την πρώτη του εμφάνιση μετά την ανάληψη των καθηκόντων του στον τέταρτο γύρο του πρωταθλήματος από το σπίτι οι τελευταίοι έχουν καλή εμφάνιση στη νέα σεζόν και έχουν διατηρήσει μια πλήρη νίκη στους τρεις πρώτους αγώνες του πρωταθλήματος , το αν ο πιόλι μπορεί να οδηγήσει την ομάδα να αφαιρέσει τρεις βαθμούς έχει γίνει ερώτημα. σε αυτό το παιχνίδι, η επιθετική απόδοση του ριάντ ήταν υψηλότερη από τον ρονάλντο με ένα πέναλτι στο πρώτο ημίχρονο και ο ταλίσκα σφράγισε τη νίκη στο δεύτερο ημίχρονο, και τελικά βοήθησε την ομάδα να νικήσει με 3-0.

και οι δύο ομάδες ξεκίνησαν αυτή την εκστρατεία και έστειλαν τους δικούς τους παίκτες σταρ, οι οποίοι έπαιξαν στην έδρα τους, με τους moussa dembele, fofana και wijnaldum. ο λαπόρ και ο σιμακάν είναι αστέρες.