slutsky: συνέχισα να προσεύχομαι στο τέλος του παιχνιδιού και ήμουν πολύ ικανοποιημένος με την απόδοση του fernando

2024-09-14

στον 25ο γύρο της κινεζικής super league, η σαγκάη σενχούα και η ομάδα της ζετζιάνγκ διοργάνωσαν μια απελπισμένη αντεπίθεση στο αθλητικό κέντρο χουανγκλόνγκ, αφού έπεσαν πίσω με 0-2 στην αρχή και ισοφάρισαν το σκορ στο πρώτο ημίχρονο τέλος, η shenhua νίκησε τον αντίπαλό της με 4-3. στις καθυστερήσεις, η ομάδα της zhejiang χρησιμοποίησε ένα κόρνερ για να ισοφαρίσει το σκορ, ωστόσο, αφού κοίταξε το var, ο διαιτητής διαπίστωσε ότι ο ξένος παίκτης της ομάδας zhejiang αγκάλιασε τον lewis και το φάουλ ήρθε πρώτο, οπότε το γκολ ήταν άκυρο.

μετά τον αγώνα, ο προπονητής της shenhua slutsky είπε ότι προσευχόταν τα τελευταία λεπτά του αγώνα. «απλώς προσευχήθηκα στην καρδιά μου: σε παρακαλώ, σε παρακαλώ, σε παρακαλώ μην μετράς αυτό το γκολ...»

όσον αφορά την απόδοση της ομάδας, ο slutsky παραδέχτηκε ειλικρινά ότι δεν ήταν ιδανική και ότι τα προκριματικά του παγκοσμίου κυπέλλου είχαν μεγάλο αντίκτυπο στην ομάδα. "φαινόταν να έχουμε "ξεχάσει" το τακτικό σύστημα με το οποίο ήμασταν ήδη πολύ άνετα. η άμυνά μας ήταν πολύ βαθιά και δεχθήκαμε 2 γκολ νωρίς. θα συνοψίσουμε αυτά τα θέματα όταν επιστρέψουμε. φυσικά, παίξαμε αυτό το παιχνίδι με πάθος , όπως πάντα."

ο πολιτογραφημένος διεθνής φερνάντο ξεκίνησε το παιχνίδι και συνέβαλε με 1 γκολ και 2 ασίστ. για την απόδοσή του, ο slutsky είπε: "στο μυαλό μου, ο fernando είναι ένας εξαιρετικός παίκτης. δείχνει πάντα υψηλό τεχνικό επίπεδο στο παιχνίδι. σήμερα, ήταν ο καλύτερος παίκτης στην ομάδα μας, δεδομένου ότι μόλις έπαιξε". 90 λεπτά στα προκριματικά του παγκοσμίου κυπέλλου πριν από δύο ημέρες, είμαι πολύ ικανοποιημένος με την απόδοσή του." (sohu sports pei li)