ο ίφελντινγκ σκόραρε, η ποδοσφαιρική ομάδα ανδρών u21 «νίκησε» την ομάδα u20 της μαλαισίας για να κερδίσει δύο συνεχόμενα παιχνίδια

2024-09-08

η ομάδα ποδοσφαίρου της κίνας 2024· changsha international football invitational tournament συνέχισε να διεξάγεται στο changsha helong sports centre την 7η ημέρα, το γκολ του eifielding βοήθησε την εθνική ομάδα ποδοσφαίρου u21 της κίνας να «νικήσει» την εθνική ομάδα ποδοσφαίρου u20 της μαλαισίας με 1:0. και κερδίστε δύο συνεχόμενες νίκες.

σε αυτό το παιχνίδι, η κινεζική ομάδα έκανε εκτεταμένη εναλλαγή των βασικών της παικτών, με μόνο τους yu jin yong και liu haofan να ξεκινούν διαδοχικά. βασικός φορ ήταν ο χε σιαόκε, ο οποίος «νίκησε» την ομάδα του βιετνάμ στο τελευταίο παιχνίδι.

στο πρώτο ημίχρονο, η κινεζική ομάδα είχε ένα προφανές πλεονέκτημα ο χε σιαόκε είχε πολλές καλές ευκαιρίες για γκολ, αλλά δεν μπόρεσε ποτέ να ξεπεράσει το αδιέξοδο. στο δεύτερο ημίχρονο, η κινεζική ομάδα αντικατέστησε τον άιφιλντινγκ και άλλους που σκόραραν στο πρώτο παιχνίδι. στο 89' ο άιφελντινγκ σκόραρε με κεφαλιά για να βοηθήσει την κινεζική ομάδα να πετύχει δύο σερί «νίκες».

«οι παίκτες πάλεψαν σκληρά στο γήπεδο χωρίς να τα παρατήσουν και η απόδοσή τους ανταμείφθηκε, ο αντόνιο, ο προπονητής της κινεζικής ομάδας ποδοσφαίρου u21, δήλωσε μετά τον αγώνα ότι θα εργαστεί σκληρά για να γυαλίσει την ομάδα και να προσφέρει». κινέζοι οπαδοί με περισσότερες στιγμές απόλαυσης ποδοσφαίρου.

στις 10, η κινεζική ομάδα θα αντιμετωπίσει τον τελευταίο αντίπαλο αυτής της διοργάνωσης, την ομάδα u21 του ουζμπεκιστάν, η οποία νίκησε την ομάδα u21 του βιετνάμ με 2:0 την 7η για να πετύχει δύο συνεχόμενες νίκες.

πηγή: πρακτορείο ειδήσεων xinhua