uefa nations league - ο μπάρκολα κέρδισε τον καλαφιόρε σε 13 δευτερόλεπτα και η ιταλία ανέτρεψε τη γαλλία με 3-1 λόγω τραυματισμού

2024-09-07

τα ξημερώματα της 7ης σεπτεμβρίου, ώρα πεκίνου, στον πρώτο γύρο του uefa nations league a, η γαλλική ομάδα αντιμετώπισε εντός έδρας την ιταλική ομάδα. μόλις 13 δευτερόλεπτα μετά το άνοιγμα, ο barcolla σκόραρε με ένα μπλιτζ, σημειώνοντας το ταχύτερο ρεκόρ στην ιστορία της γαλλικής ομάδας εντός έδρας 3-1 ανέτρεψε τη γαλλία και ξεκίνησε καλά στο uefa nations league.

στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα,μόλις 13 δευτερόλεπτα μετά το παιχνίδι, η γαλλική ομάδα σκόραρε με ένα μπλιτζ από την ιταλία, έδιωξε τη μπάλα στον κεντρικό κύκλο και κινήθηκε προς τα δεξιά έκανε λάθος στο να πιάσει την μπάλα και ο μπάρκολα την ολοκλήρωσε, αφού έκλεψε την μπάλα, αντιμετώπισε μόνος του τον ντοναρούμα και στη συνέχεια πίεσε ήρεμα για να ολοκληρώσει το γκολ ο μπάρκολα σημείωσε το ταχύτερο ρεκόρ γκολ στην ιστορία της γαλλικής ομάδας .

στο 6ο λεπτό, η ιταλία εξαπέλυσε την επίθεση από την κορυφή του τόξου στο πίσω μέρος του πέναλτι, στο 7ο λεπτό, ο γάλλος η ομάδα έκανε γρήγορα αντεπίθεση ο μπάρκολα πέρασε τη μπάλα στη μέση του πέναλτι σε ένα ανεστραμμένο τρίγωνο.