νέα

το τρίτο στάδιο των προκριματικών του μουντιάλ στην ασία: κίνα 0:7 ιαπωνία

2024-09-05

στον πρώτο γύρο του ομίλου γ της τρίτης φάσης των ασιατικών προκριματικών του παγκοσμίου κυπέλλου fifa 2026, η κινεζική ομάδα αντιμετώπισε την ιαπωνική ομάδα εκτός έδρας. στο τέλος, η ιαπωνική ομάδα νίκησε την κινεζική ομάδα με 7:0 και κέρδισε το παιχνίδι.

στο 12ο λεπτό, ο ιάπωνας χανγκ έντο σκόραρε με κεφαλιά, κάνοντας το 1-0.

στο 45ο και στο 2ο λεπτό ο ιάπωνας καόρου μισάκι σκόραρε με κεφαλιά κάνοντας το 2-0.

στο 52ο λεπτό, ο ιάπωνας παίκτης takumi minamino σκόραρε, κάνοντας το 3-0.

στο 58' ο ιάπωνας παίκτης takumi minamino σκόραρε και το σκορ ήταν 4-0.

στο 78ο λεπτό, ο ιάπωνας παίκτης της ομάδας ito junya έκανε ένα σουτ, το οποίο χτύπησε τον παίκτη της κινεζικής ομάδας jiang guangtai και άλλαξε το σκορ 5-0.

στο 87ο λεπτό, ο ιάπωνας παίκτης daran maeda σκόραρε με κεφαλιά, κάνοντας το 6-0.

στο 90ο και στο 5ο λεπτό, ο ιάπωνας παίκτης της ομάδας kubo bo σημείωσε ένα γκολ και το σκορ ήταν 7-0.