μετά από πέντε σκληρές μάχες, η wbg νίκησε 3-2 τον jdg και προκρίθηκε στο s14.

2024-09-03

στις 2 σεπτεμβρίου, ώρα πεκίνου, στον προκριματικό αγώνα της κατηγορίας lpl των παγκόσμιων τελικών s14, η wbg νίκησε τον jdg με 3-2 και πήρε τον τέταρτο σπόρο στην κατηγορία lpl και προκρίθηκε στους παγκόσμιους τελικούς s14.

πρώτο παιχνίδι

jdg: dog head, big tree, charmander, ez, leona

wbg: kenan, zhumei, pao pao, ai xi, rui er

στην αρχή του jdg, ο nosuke βοήθησε τον yagao στη μέση και έπιασε τον xiaohu μέχρι θανάτου, αλλά ο missing στη συνέχεια περικυκλώθηκε και σκοτώθηκε. το wbg τότε συνεργάστηκε για να εισβάλει στη ζούγκλα και συνέλαβε μέχρι θανάτου τον holy spear brother. σκοτώθηκε επίσης από τον wbg πάνω από τον πύργο κάτω από το κάτω μέρος της ζούγκλας οδήγησε το πλεονέκτημα.

στο 12ο λεπτό του αγώνα, ο ez του ruler's σκότωσε τον κορυφαίο ζούγκλερ της wbg στην επάνω λωρίδα, ενώ ο yagao σκοτώθηκε από τον light στην κάτω λωρίδα. σε 15 λεπτά, ο jdg πήρε την εμπροσθοφυλακή και το wbg ήρθε για να ξεκινήσει μια ομαδική μάχη με τον jdg και οι δύο πλευρές υποχώρησαν αφού έπαιξαν πενήντα ταμπλό.

ο jdg ενώθηκε και προχώρησε από την επάνω λωρίδα, τραβώντας τον κορυφαίο πύργο του wbg και σκοτώνοντας τον xiaohu στη συνέχεια ο jdg μετακόμισε στη μεσαία λωρίδα, σπρώχνοντας τον πρώτο πύργο του wbg και έπαιξε επίσης 2 για 2. ο jdg έλεγξε τον δράκο και διέκοψε τον ρυθμό του dragon soul του wbg. .

στο μεταγενέστερο στάδιο του αγώνα, οι δύο πλευρές άρχισαν να μάχονται γύρω από τον βαρόνο και σκότωσαν τον wbg σε 28 λεπτά, και ο jdg έτρεξε γρήγορα τον βαρόνο. το wbg άρπαξε κάποιον στην κάτω λωρίδα για να ξεκινήσει μια ομάδα, το wbg έπαιξε 3 στα 4, το wbg έλεγξε το διπλό c και τράβηξε τον δράκο. στο συγκρότημα των 35 λεπτών, ο βαρόνος λήφθηκε από τον jdg ψηλό έδαφος, πιέζοντας άμεσα για τη νίκη στο πρώτο παιχνίδι.

παιχνίδι 2

wbg: kennen, ivern, pao, ashe, reel

jdg: κοτού, ντάσου, ζέλι, εζ, λεόνα

στα πρώτα 3 λεπτά του αγώνα, οι δύο πλευρές πάλεψαν στο κάτω μέρος και έπαιξαν 2-2. στη συνέχεια, η wbg θέλησε να ελέγξει το καβούρι του ποταμού στα 5 λεπτά. ο jdg βοήθησε τον brother holy spear στο δρόμο και έπιασε τον breathing brother kenan μέχρι θανάτου.

στη δεύτερη ομάδα αγώνων ομάδας, ο jdg έλεγχε δύο γόνους και κράτησε πέντε γόνους έσπευσε να αρπάξει ένα και το wbg καταδίωξε και σκότωσε τους τρεις παίκτες του jdg. το wbg συνέχισε να προελαύνει και κατέστρεψε τους τρεις εξωτερικούς πύργους του jdg και άρχισε να καταστέλλει την περιοχή της ζούγκλας του jdg.

η wbg έλεγξε τον μεγάλο δράκο σε 20 λεπτά και στη συνέχεια έλεγξε τον δεύτερο μικρό δράκο.

παιχνίδι 3

jdg: gnar, zyra, airplane, ashe, tauren

wbg: κεφάλι σκύλου, ντάσου, ζέλι, θηλυκό δόρυ, ρουιέ

το παιχνίδι διήρκεσε έως ότου ο jdg εισέβαλε στη ζούγκλα και πιάστηκε από το breathing brother dog head. στο 8ο λεπτό, η wbg στο bottom lane έπαιξε 2-4, και στο 11ο λεπτό του δεύτερου γκρουπ των broods, οι δύο ομάδες έπαιξαν 2-2, αλλά ο jdg έλεγχε έξι broods.

στο 18ο λεπτό του αγώνα, ο jdg ήθελε να εισβάλει στη ζούγκλα, αλλά τον έπιασε η wbg και ξεκίνησε μια ομαδική μάχη, σκότωσε τους τρεις jdg uenosuke. ο jdg υπερασπίστηκε τον κορυφαίο πύργο σε 20 λεπτά και σκοτώθηκε από το wbg με πέντε πακέτα των δύο ο wbg πήρε απευθείας τον βαρόνο, αλλά σκοτώθηκε από την τρελή παραγωγή του αεροσκάφους yagao.

ο jdg έλεγξε τον δράκο στο 29ο λεπτό του παιχνιδιού, οι δύο πλευρές έπαιξαν 1 προς 1 και συνέχισαν να τραβούν το wbg και πήρε τον δράκο πλεονέκτημα της κατάστασης για να κερδίσει τον δράκο. το wbg baron απέτυχε να απομακρύνει το ψηλό έδαφος, αφού το wbg κατέλυσε τον μικρό δράκο σε 36 λεπτά και το wbg κέρδισε το τρίτο παιχνίδι.

τέταρτο παιχνίδι

jdg: crocodile, ivern, αεροπλάνο, θηλυκό όπλο, leona

wbg: γκναρ, ντάσου, ζέλι, γκιγκς, ρίελ

στο αρχικό στάδιο, η εξέλιξη της λωρίδας ήταν σχετικά ειρηνική και ο αγώνας συνεχίστηκε μέχρι το 11ο λεπτό, όταν χτύπησαν στο river, και οι δύο πλευρές έπαιξαν 3-3. ο jdg έλεγξε τέσσερις woodlouse και στη συνέχεια ο brother breath σκότωσε μόνος του τον yagao στην κάτω λωρίδα και στη συνέχεια έπιασε τον liu qingsong ruier.

μεσοπρόθεσμα, οι δύο ομάδες πολέμησαν γύρω από τη xiaolong και τα στρατεύματά τους σε 20 λεπτά, η wbg πήρε το προβάδισμα στην επίθεση της xiaolong και κατέλαβε την xiaolong και κέρδισε με επιτυχία η ομάδα της wbg και ο jdg εκμεταλλεύτηκαν την κατάσταση για να κερδίσουν τον βαρόνο.

η επίθεση του jdg ήταν συντριπτική. σε 28 λεπτά, το wbg αιχμαλώτισε τον baron και ο jdg καταδίωξε και σκότωσε το δέντρο ταρζάν. σε 30 λεπτά, ο jdg της μικρής ομάδας δράκων πήρε το water dragon soul ο jdg επέλεξε να τραβήξει το wbg κατά μέτωπο για να τους αποτρέψει από το να επιστρέψουν στην πόλη. ο jdg κέρδισε με επιτυχία το τέταρτο παιχνίδι.

πέμπτο παιχνίδι

wbg: quisanti, big tree, yongen, ashe, reel

jdg: crocodile, ivern, zeli, female spear, bullhead

οι δύο ομάδες έπαιξαν πολύ σκληρά στο κάτω μέρος και οι δύο πλευρές έπαιξαν 1 προς 1 στην αρχική φάση. ο jdg έλεγχε έξι broods και το wbg σκότωσε δύο από τα κάτω δρομάκια του jdg. το wbg έλεγχε την εμπροσθοφυλακή και το light και ο brother breath κυνήγησαν τον brother holy gun crocodile μέχρι θανάτου.

το wbg έσπρωξε τον πρώτο πύργο του jdg στη μέση και το όραμά του στη ζούγκλα έφτασε στη ζούγκλα του jdg.

στο 23ο λεπτό του παιχνιδιού, το wbg σκότωσε το missing στη μάχη της ομάδας του βαρώνου, αλλά ο jdg σύρθηκε σε αυτό και το wbg κατέστρεψε την ομάδα του jdg. η wbg είχε ένα τεράστιο πλεονέκτημα και νίκησε τον jdg με συντριπτικό τρόπο.