Νέα

Η NIP σάρωσε τη RA με 3-0 και προκρίθηκε στα πλέι οφ!Ο ρυθμός του Leyan απογειώνεται, ο φασιανός και ο κροκόδειλος είναι τόσο άγριοι όσο ο Θεός του Πολέμου

2024-08-05

Το BO5 μεταξύ NIP και RA στο LPL Summer Season Cavaliers Road, αφού οι δύο πλευρές πάλεψαν για 3 αγώνες, η NIP σάρωσε τη RA με ρεκόρ 3-0 και προκρίθηκε στα πλέι οφ!

Στο πρώτο παιχνίδι, NIP top laner Quesanti, jungler Zyra, mid laner Cannon, bottom lane EZ plus θηλυκό τανκ RA top laner Crocodile, jungler Dragon Girl, mid laner Aircraft, bottom lane Jhingariel. Σε 3 λεπτά, η Leyan Zyra αιχμαλωτίστηκε, πήδηξε πάνω από τον πύργο και σκότωσε τον Assum Jin και η γυναίκα τανκ Zhuo πήρε το πρώτο αίμα. Στο αρχικό στάδιο, οι οικονομίες και των δύο πλευρών ήταν βασικά στο ίδιο επίπεδο. Στο 17ο λεπτό του μεσοπρόθεσμου, ο Shanji Kuishanti σκότωσε μόνος του τον Jwei Ruier σε ένα 1V3 στη ζούγκλα. Σε 28 λεπτά, η NIP κέρδισε τον δράκο της ισοπαλίας. Στην επόμενη περίοδο, η NIP κέρδισε το Electric Dragon Soul σε 33 λεπτά. Σε 35 λεπτά, η NIP εκμεταλλεύτηκε το όραμά της για να κερδίσει τον πρώτο μεγάλο δράκο. Στα τελευταία 38 λεπτά, η NIP κέρδισε το πρώτο παιχνίδι αφού σκότωσε τρεις παίκτες RA στο ψηλό έδαφος. Η απόδοση και των δύο πλευρών στο πρώτο παιχνίδι είναι η εξής. Το κανόνι Rookie έκανε τη μεγαλύτερη ζημιά στο παιχνίδι.

Στο δεύτερο παιχνίδι, ο κορυφαίος δρομέας του RA Quesanti έπαιξε το κορίτσι αγριογούρουνου, το μεσαίο κοριτσάκι Xiao Cannon και τον βομβαρδιστή κατώτατου δρόμου Gabbard, τον ζούγκλερ Ζήρα, τον δρομέα μεσαίας λωρίδας τον Ζέλι και τον θηλυκό πυροβολητή στην κάτω λωρίδα. Στη μάχη μάχης 11 λεπτών μεταξύ των δύο πλευρών στη ζούγκλα, ο Leyan Zyla σκότωσε τον Jwei Bader και ο NIP πήρε το πρώτο αίμα. Σε 12 λεπτά, ο Rookie Zeli έσπρωξε τον πρώτο πύργο αίματος στην επάνω λωρίδα. Στο αρχικό στάδιο, η NIP απέκτησε 6 έντομα φωλιάς και η οικονομία ήταν 4 χιλιάδες μπροστά. Στο 21ο λεπτό της ενδιάμεσης περιόδου, αφού το NIP σκότωσε το πυροβόλο της Vicla στη ζούγκλα, επέλεξαν να πολεμήσουν τον βαρόνο, αυτός επέστρεψε και σκοτώθηκε ξανά. Σε 25 λεπτά, η NIP κέρδισε τον δράκο της ισοπαλίας. Στο 29ο λεπτό, η NIP κέρδισε το δεύτερο παιχνίδι αφού σκότωσε τρεις παίκτες της RA σε μάχη σώμα με σώμα στη μέση. Ο MVP δόθηκε στον Leyan Zyla.

Στο τρίτο παιχνίδι, ο RA top Laner Kennen έπαιξε Wild Boar Girl, mid laner Yongen, και bottom lane EZ συν ένα θηλυκό τανκ NIP top Laner Crocodile, έπαιξε wildfire man, mid laner small cannner, και down lane θηλυκό gunner συν Ruil. Σε 3 λεπτά, ο Leyan Huo Man τον έπιασε, αν και ήρθε και ο Xiaohao Zhumei, η επέμβαση του Le Yan ήταν γεμάτη, το NIP έπαιξε 0 για 2 και ο Le Yan Huo Man πήρε το πρώτο αίμα. Σε 8 λεπτά, υπήρξε μια μάχη μεταξύ του AD στην κάτω λωρίδα, σκοτώνοντας ο ένας τον άλλο ξεχωριστά και πεθαίνοντας μαζί. Σε 14 λεπτά, το NIP έσπρωξε τον πρώτο πύργο αίματος στη μέση. Στο αρχικό στάδιο, η οικονομία του NIP ήταν 5 χιλιάδες μπροστά. Στο 21ο λεπτό της ενδιάμεσης περιόδου, η NIP κατέλυσε τον πρώτο βαρόνο αφού σκότωσε το τανκ Jwei στη ζούγκλα, αλλά ο RA ήρθε να σκοτώσει τους τρεις παίκτες του NIP. Σε 24 λεπτά, η NIP κέρδισε τον δράκο της ισοπαλίας. Στο 29ο λεπτό, ο RA επέλεξε να πολεμήσει τον βαρόνο. Μετά την άφιξη του NIP, ο φασιανός και ο κροκόδειλος ήταν τόσο άγριοι όσο ο Θεός του Πολέμου.

Λοιπόν, τι έχετε να πείτε για αυτό το παιχνίδι; Καλώς ήρθατε να αφήσετε ένα μήνυμα στην περιοχή σχολίων για συζήτηση.