Νέα

Η TES νίκησε 2-0 την WBG και κέρδισε την πρώτη της νίκη στον όμιλο!Τεράστιο πλεονέκτημα στην κάτω λωρίδα, συνθλίβεται εύκολα

2024-07-18

Ο αγώνας των ομίλων LPL Summer Split ήταν ένας αγώνας BO3 μεταξύ TES και WBG Αφού οι δύο πλευρές πάλεψαν για 2 αγώνες, η TES νίκησε την WBG με ρεκόρ 2-0, κερδίζοντας την πρώτη τους νίκη στον όμιλο και χαρίζοντας στη WBG τη δεύτερη ήττα τους.

Στο πρώτο παιχνίδι, το TES top laner Quesanti, το jungler Zyra, το mid laner Airplane, το bottom lane θηλυκό οπλίτης και το θηλυκό τανκ LNG top laner Qinggangying, το jungler Wild Fire Man, το mid laner Yongen, το bottom lane Ashe Gablon. Σε 3 λεπτά, ο Tarzan Fire Man πρόλαβε και σκότωσε 369 Ο Quisanti πήρε το πρώτο αίμα. Στο αρχικό στάδιο, το TES γκρέμισε τους αμυντικούς πύργους στην κάτω λωρίδα και στην επάνω λωρίδα και είχε οικονομικό προβάδισμα 3K. Στο 23ο λεπτό της ενδιάμεσης περιόδου, ο TES έτρεξε μακριά τον πρώτο μεγάλο δράκο με ελαφριά ταχύτητα, και στη συνέχεια οι δύο πλευρές έκαναν μάχη σώμα με σώμα και ο TES έπαιξε 2 στα 3. Στο 24ο λεπτό, ο TES κέρδισε τον δράκο της ισοπαλίας. Στα τελευταία 30 λεπτά, οι δύο πλευρές συναγωνίστηκαν για τον δράκο TES κατέβασαν το Fire Dragon Soul και σκότωσαν τρεις παίκτες του WBG σε μια ομαδική μάχη. Ο TES κέρδισε τον δεύτερο δράκο σε 31 λεπτά. Στα τελευταία 35 λεπτά, ο TES προχώρησε από την κορυφή και κέρδισε το πρώτο παιχνίδι αφού σκότωσε τέσσερις παίκτες της WBG. Η απόδοση και των δύο πλευρών στο πρώτο παιχνίδι είναι η ακόλουθη.

Στο δεύτερο παιχνίδι, το WBG top laner Rambo, το jungler Poppy, το mid laner Airplane και το bottom lane skateboard shoe Gallie Nata, κέρδισαν το κορίτσι Wild Boar, το Mid Laner Xiaocannon και το bottom lane EZ plus Fan Mom. Σε 3 λεπτά, ο Ταρζάν Μπόμπι έπιασε και σκότωσε 369 Κενάν και ο Breathe Rambo πήρε το πρώτο αίμα. Στο πρώιμο στάδιο, η TES γκρέμισε 3 αμυντικούς πύργους και απέκτησε 5 έντομα γεννητού, έναν δράκο και το Canyon Pioneer. Στα μέσα των 20 λεπτών, οι δύο πλευρές αγωνίστηκαν στη ζούγκλα και το χάσμα της μετωπικής ζημιάς ήταν πολύ μεγάλο. Αφού η TES έπαιξε 1 προς 4, κέρδισαν τον πρώτο βαρόνο. Στα τελευταία 23 λεπτά, αν και η WBG σκότωσε βίαια το αεροσκάφος creme, άλλοι στο TES απώθησαν τη βάση του WBG.

Λοιπόν, τι έχετε να πείτε για αυτό το παιχνίδι; Καλώς ήρθατε να αφήσετε ένα μήνυμα στην περιοχή σχολίων για συζήτηση.