η dk νίκησε την t1 με 3-2 και προκρίθηκε στο παγκόσμιο πρωτάθλημα s14! με στόχο έκρηξη ζημιάς από όπλο γυναικών

2024-09-13

το bo5 μεταξύ t1 και dk στο summer split bubble του lck, αφού οι δύο πλευρές πολέμησαν για 5 αγώνες, η dk νίκησε την t1 με ρεκόρ 3-2 και προκρίθηκε στο παγκόσμιο πρωτάθλημα τον τελευταίο γύρο του bubble.

στο πρώτο παιχνίδι, t1 top laner rambo, jungler nightmare, mid laner yongen, και bottom laner θηλυκό όπλο gabbard, dk top laner qinggangying, grandpa dashu, mid laner airplane, bottom lane bomberman και θηλυκό τανκ. σε 5 λεπτά, ο lucid dashu συνέλαβε και σκότωσε το θηλυκό όπλο gumayusi και ο dk πήρε το πρώτο αίμα. σε 10 λεπτά, ο τ1 έσπρωξε έναν πύργο αίματος στην κάτω λωρίδα. σε 14 λεπτά, ο zeus rambo σκότωσε μόνος του τον kingen qinggangying από την κάτω λωρίδα. στο αρχικό στάδιο, οι οικονομίες και των δύο πλευρών ήταν βασικά στο ίδιο επίπεδο. στο 22ο λεπτό των μεσοπρόθεσμων ο τ1 έκλεψε τον πρώτο δράκο. στο 28ο λεπτό, οι δύο πλευρές συναγωνίστηκαν για τον δράκο, και ο φάκερ γιόνγκεν σκοτώθηκε πρώτος. στη συνέχεια οι δύο πλευρές έπαιξαν 1 προς 1. ο dk συνέχισε να παλεύει με τον δράκο και η απόλυτη κίνηση του θηλυκού όπλου του gumayusi άρπαξε τον δράκο. στα τελευταία 32 λεπτά, η ελαφριά βιασύνη του dk σκότωσε τον πρώτο μεγάλο δράκο και ο t1 ήρθε να κυνηγήσει και να σκοτώσει τους τρεις παίκτες του dk. στο 41ο λεπτό, οι δύο πλευρές συναγωνίστηκαν για τον δράκο του γκουμαγιούσι και αιχμαλώτισε ξανά τον αρχαίο δράκο. αυτός που έκανε τη μεγαλύτερη ζημιά στο πρώτο παιχνίδι ήταν ο στόχος bomber και αυτός που έκανε τη μεγαλύτερη ζημιά στο t1 ήταν ο zeus rambo.

στο δεύτερο παιχνίδι, dk top laner quisanti, jungler cuishen, mid laner cannon, bottom laner bomberman and titan top laner jax, jungler daeshu, mid laner aircraft, bottom lane sivir plus niutou. σε 5 λεπτά, τόσο οι μέσοι όσο και οι ζούγκλες έφτασαν στο κάτω μέρος. στα 7 λεπτά, το βομβαρδιστικό σκόπευσης γκρέμισε τον πρώτο πύργο αίματος στην επάνω λωρίδα. στο αρχικό στάδιο, η οικονομία της dk ήταν 1 χιλ. μπροστά. στο 27ο λεπτό της μέσης περιόδου, ο τ1 έκλεψε τον πρώτο μεγάλο δράκο αφού έφτασαν όλοι από τη δ.κ. στο 32ο λεπτό της μετέπειτα περιόδου, η τ1 κέρδισε τον δράκο της ισοπαλίας. στο 33ο λεπτό, η κέρια νιούτου έκανε λάθος να ξεκινήσει την ομάδα, το αεροπλάνο του φέικερ κολλήθηκε, το μικρό κανόνι του σόουμέικερ μαζεύτηκε και ο δκ κέρδισε το δεύτερο παιχνίδι αφού κατέστρεψε την ομάδα.

στο τρίτο παιχνίδι, ο κορυφαίος δρομέας rambo του t1 έπαιξε το κορίτσι αγριογούρουνο, το yongen στη μέση, και το θηλυκό πυροβολητή και ταυροκεφαλή της κάτω λωρίδας quesanti, το jungler dashu, το mid laner airplane, το bottom laner bomberman και το ρομπότ. σε μια μάχη 2v2 στην κάτω λωρίδα σε 2 λεπτά, η γυναίκα πυροβολητής του gumayusi σκότωσε το ρομπότ moham και ο t1 πήρε το πρώτο αίμα. στο αρχικό στάδιο, οι οικονομίες και των δύο πλευρών ήταν βασικά στο ίδιο επίπεδο. μεσοπρόθεσμα, οι δύο πλευρές πηγαινοέρχονται και η οικονομία δεν έχει επεκταθεί. στα τελευταία 31 λεπτά, υπήρξε μια μάχη μεταξύ των δύο πλευρών στη μέση, ο faker βρήκε την ευκαιρία να οδηγήσει στο αεροπλάνο του showmaker. το t1 κέρδισε το wind dragon soul σε 38 λεπτά. στα 41 λεπτά, ο τ1 αιχμαλώτισε τον δεύτερο μεγάλο δράκο. αφού έφτασε ο δ.κ η απόλυτη κίνηση του τ1 σκότωσε τέσσερις παίκτες του dk.

στο τέταρτο παιχνίδι, dk top laner quesanti, jungler dashu, mid laner cannon, και bottom lane bomber gariel, top laner gwen, jungler lilia, mid laner αεροσκάφος, down lane θηλυκό gunner και titan. σε 6 λεπτά, το αεροπλάνο του faker σκότωσε μόνο του το κανόνι του showmaker και στη συνέχεια αντικαταστάθηκε από το δέντρο lucid και ο t1 πήρε το πρώτο αίμα. στο αρχικό στάδιο, η οικονομία του t1 ήταν 1.000 μπροστά. στο 24ο λεπτό του μεσοπρόθεσμου, η ελαφριά ταχύτητα του dk σκότωσε τον πρώτο δράκο. στο επόμενο διάστημα, στα 31 λεπτά, ο dk όρμησε τον δεύτερο μεγάλο δράκο και στα 33 λεπτά ο dk κατέλυσε το fire dragon soul. στο 38ο λεπτό, ο dk χτύπησε ξανά τον baron, αλλά ο t1 ήρθε για να το σταματήσει, και ο dk κέρδισε το τέταρτο παιχνίδι αφού έπαιξε 1 προς 5 για να καταστρέψει το t1. το στόχος bomber προκάλεσε τη μεγαλύτερη ζημιά στο παιχνίδι.

στο πέμπτο παιχνίδι, t1 top laner quesanti, jungler zyra, mid laner aircraft, και bottom laner ashiga poppy, dk top laner gnar, jungler lilia, mid laner enchantress, κάτω λωρίδα θηλυκό πυροβολητή και θηλυκό τανκ. σε 3 λεπτά, ο kingennar πήδηξε στην κάτω λωρίδα και σκοτώθηκε από το t1 bottom duo. σε 11 λεπτά, ο dk έσπρωξε έναν πύργο αίματος στην κάτω λωρίδα. στο αρχικό στάδιο, οι οικονομίες και των δύο πλευρών ήταν βασικά στο ίδιο επίπεδο. στο 22ο λεπτό της μέσης περιόδου, οι δύο πλευρές συγκρούστηκαν με σώμα σώμα με σώμα, αφού ο δ.κ. τράβηξε τέλεια και σκότωσε τους τέσσερις παίκτες της τ1, κέρδισε τον πρώτο βαρόνο. στο 29ο λεπτό, ο t1 εκμεταλλεύτηκε τον dk για να πολεμήσει τον δράκο και επέλεξε να πολεμήσει τον βαρόνο και όρμησε στο λάκκο του βαρώνου ο δ.κ. σκότωσε τέσσερα από τα θηλυκά όπλα το παιχνίδι.

λοιπόν, τι έχετε να πείτε για αυτό το παιχνίδι; καλώς ήρθατε να αφήσετε ένα μήνυμα στην περιοχή σχολίων για συζήτηση.