νέα

η ανδρική ομάδα ποδοσφαίρου u21 του he xiaoke κέρδισε οριακά το βιετνάμ με 2:1

2024-09-05

πρωτότυπος τίτλος: η ανδρική ομάδα ποδοσφαίρου u21 του he xiaoke "definite kill" νίκησε οριακά το βιετνάμ με 2:1

πρακτορείο ειδήσεων xinhua, τσανγκσά, 4 σεπτεμβρίου (ρεπόρτερ ταν τσανγκ) το διεθνές τουρνουά ποδοσφαίρου china·changsha για το 2024 ξεκίνησε στο αθλητικό κέντρο changsha helong την 4η ημέρα του he xiaoke η ποδοσφαιρική ομάδα νίκησε 2:1 την ομάδα u21.

στις 4 σεπτεμβρίου, ο παίκτης της κινεζικής ομάδας eifeldin eskal (πρώτος από δεξιά) σημείωσε ένα γκολ κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού. δημοσιεύτηκε από το πρακτορείο ειδήσεων xinhua (φωτογραφία guo liliang)

στα μέσα αυγούστου, ο ισπανός προπονητής antonio έγινε επικεφαλής προπονητής της κινεζικής ομάδας ποδοσφαίρου u21 ανδρών. μεταξύ της αρχικής ενδεκάδας της κινεζικής ομάδας, ο chen zhexuan και ο eifielding συμμετείχαν στο ασιατικό κύπελλο 2023, ο προπονητής που οδήγησε την ομάδα στους προημιτελικούς ήταν ο antonio.

μετά την έναρξη του παιχνιδιού, η κινεζική ομάδα συνέχισε να δημιουργεί απειλές στα αριστερά. στο 14ο λεπτό ο μουταλίφου έσπασε από τα αριστερά και έκανε πάσα ο κάπτεν άιφιλντινγκ για να βοηθήσει την κινεζική ομάδα να σκοράρει πρώτη. πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ο χου τάο εκτέλεσε ένα φάουλ μπροστά στην περιοχή του πέναλτι. η ομάδα του βιετνάμ χρησιμοποίησε ελεύθερα χτυπήματα για να επιτεθεί στο τέρμα.