νέα

Qi Yuxi: Όλη η ομάδα της Nanjing City δούλεψε πολύ σκληρά, είναι κρίμα που δεν αδράξαμε την ευκαιρία

2024-08-22

00:47
Το βράδυ της 21ης ​​Αυγούστου, ώρα Πεκίνου, στους προημιτελικούς του Κυπέλλου Ποδοσφαιρικής Ομοσπονδίας της Κίνας 2024, η ομάδα της πόλης της Ναντζίνγκ αντιμετώπισε την ομάδα της κινεζικής Σούπερ Λίγκας στο σπίτι της στο Στάδιο Wutaishan η βασική δύναμη 1:2 ​​Οι αντίπαλοι που έπαιξαν δυστυχώς σταμάτησαν στα προημιτελικά του Κυπέλλου Αγγλίας. Σε αυτό το παιχνίδι, ο τερματοφύλακας της πόλης Nanjing Qi Yuxi απέκρουσε το πέναλτι του Wei Shihao στο πρώτο ημίχρονο και απέκρουσε πολλές φορές τα απειλητικά σουτ του αντιπάλου. Μετά το παιχνίδι, οι οπαδοί στη σκηνή ενθάρρυναν επίσης την ομάδα Αυτό το παιχνίδι ήταν πολύ καλό για την ομάδα της πόλης Nanjing.
Μετά το παιχνίδι, ο Qi Yuxi είπε σχολιάζοντας το παιχνίδι: "Νομίζω ότι όλοι δουλέψαμε πολύ σκληρά σε αυτό το παιχνίδι. Είναι κρίμα που δεν αδράξαμε την ευκαιρία. Δεν προσαρμοστήκαμε στον ρυθμό στο πρώτο ημίχρονο και κάναμε μην αρπάξετε την ευκαιρία στο δεύτερο ημίχρονο." μιλώντας γι' αυτό. Ο προπονητής της Nanjing City Team Fabio ενθάρρυνε την ομάδα μετά τον αγώνα. Ο Qi Yuxi είπε: "Ο προπονητής ήταν πάντα πολύ παθιασμένος μαζί μας και πάντα μας έδινε την πεποίθηση ότι έπρεπε Μπορούμε όλοι να εφαρμόσουμε τις οδηγίες του. Είναι κρίμα που κερδήθηκε αυτό το παιχνίδι.
Ο Φελίπε, ο οποίος σημείωσε ένα γκολ για την ομάδα της Τσενγκντού Τσενγκντού σε αυτό το παιχνίδι, δήλωσε μετά το παιχνίδι: "Πρώτα απ' όλα, η έδρα είναι διαφορετική και η τακτική του αντιπάλου είναι διαφορετική. Δεν το έχουμε συνηθίσει, αλλά μετά την προσαρμογή στο Ο πρώτος αγώνας, σταδιακά φτάσαμε στην κατάσταση. Είμαι πολύ χαρούμενος γιατί πέτυχα 3 πόντους και ελπίζω να συνεχίσουμε δυνατά, ο Φελίπε είπε: «Αυτό το παιχνίδι είναι πολύ δύσκολο έχουμε προχωρήσει στον επόμενο γύρο με σκληρή δουλειά και ελπίζουμε να περάσουμε ο νικητής του κυπέλλου προκρίνεται στο AFC Champions League.