Η NIP απέκλεισε την LGD με 3-1 και προκρίθηκε στον επόμενο γύρο! Ο Leyan καταπιέζει τον εθνικό μεγιστάνα στην άγρια ​​περιοχή, αλλά ο νεαρός δάσκαλος Smodd αντιμετωπίζει προβλήματα ως σωτήρας

2024-08-11

Στο BO5 μεταξύ NIP και LGD στα θερινά πλέι οφ LPL, μετά από 4 αγώνες, η NIP απέκλεισε την LGD με ρεκόρ 3-1 και προκρίθηκε στον επόμενο γύρο!

Στο πρώτο παιχνίδι, LGD top laner Gnar, jungler Daeshu, mid laner Xiaopao, bottom laner Zeli and Niutou, jungler Zyra, mid laner Alola, bottom laner woman gunner και θηλυκό τανκ. Σε 6 λεπτά, τέσσερις παίκτες του NIP αιχμαλωτίστηκαν και πήδηξαν πάνω από τον πύργο για να σκοτώσουν το δίδυμο της κάτω λωρίδας LGD και το Pheasant Card πήρε το πρώτο αίμα. Σε 11 λεπτά, ο Rookie Alola σκότωσε μόνο τον νεαρό δάσκαλο Zeli στη ζούγκλα. Στο πρώιμο στάδιο, η οικονομία του NIP ήταν 1.000 μπροστά. Στο 23ο λεπτό της μεσαίας περιόδου, οι δύο πλευρές ανταγωνίστηκαν για τον δράκο, η LGD δεν κατάφερε να ξεκινήσει την ομάδα και σκότωσε δύο ζούγκλες της LGD και κέρδισε τον πρώτο δράκο. Σε 28 λεπτά, η NIP κέρδισε τον δράκο της ισοπαλίας. Στα τελευταία 30 λεπτά, η NIP κέρδισε το πρώτο παιχνίδι αφού έδιωξε τον LGD από τη μέση. Οι δύο πλευρές έχασαν στο πρώτο παιχνίδι ως εξής το θηλυκό όπλο του Photic έκανε τη μεγαλύτερη ζημιά στο παιχνίδι και το κανόνι Haichao της LGD.

Στο δεύτερο παιχνίδι, LGD top laner Gnar, jungler Cuishen, mid laner Cannon, bottom laner Jhin συν ένα θηλυκό NIP top laner Udyr, jungler Zyra, mid laner Zeli, bottom laner woman gunner Gariel . Σε 4 λεπτά, ο NIP Yesuke έπιασε και σκότωσε το μικρό κανόνι του Haichao και ο Rookie Zeli πήρε το πρώτο αίμα. Στα 7 λεπτά, ο Leyan Zyra τον έπιασε και σκότωσε μόνος τον Burdol Nar. Σε 10 λεπτά, ο AD και από τις δύο πλευρές έπαιξε σόλο, σκοτώνοντας ο ένας τον άλλον σόλο. Σε 15 λεπτά, οι δύο πλευρές συναγωνίστηκαν για τον δράκο Αν και η NIP κέρδισε τον δράκο, η LGD τράβηξε τέλεια την ομάδα για να καταστρέψει το NIP στη μάχη της ομάδας και στη συνέχεια έσπρωξε τον πρώτο πύργο αίματος στη μέση. Στο αρχικό στάδιο, η οικονομία της LGD ήταν μπροστά από το 4K. Στο 25ο λεπτό της μέσης περιόδου, οι δύο πλευρές αγωνίστηκαν στη μέση και ο Budol Narr αποβλήθηκε κέρδισε τον δράκο της κλήρωσης, ο πρωτάρης βρήκε την ευκαιρία να συνεργαστεί με τους συμπαίκτες του για να σκοτώσει τον νεαρό κύριο Τζιν, το θηλυκό τανκ Τζιντζιάο επίσης σκοτώθηκε και ο ΝΙΡ κατέλυσε τον δεύτερο δράκο. Στα τελευταία 35 λεπτά, η NIP κέρδισε το δεύτερο παιχνίδι αφού σκότωσε δύο παίκτες LGD στο ψηλό έδαφος. Ο MVP δόθηκε στον Zhuo Ruier.

Στο τρίτο παιχνίδι, LGD top laner Crocodile, jungler Fire Man, mid laner Yongen, bottom laner Verus and Bullhead top Laner Quesanti, jungler Zyra, mid laner Enchantress, bottom laner Zeliga θηλυκό τανκ. Σε 1 λεπτό, ο Zhuo Ruier έπιασε και σκότωσε τον κροκόδειλο μπουρδόλ και ο NIP πήρε το πρώτο αίμα. Σε 14 λεπτά, η LGD έσπρωξε τον πρώτο πύργο αίματος στην επάνω λωρίδα. Στο αρχικό στάδιο, οι οικονομίες και των δύο πλευρών ήταν βασικά στο ίδιο επίπεδο. Στο 16ο λεπτό της ενδιάμεσης περιόδου, ο φωτικός Ζέλι σκότωσε μόνος του τον νεαρό δάσκαλο Βέρους στη μέση. Στο 19ο λεπτό, ο μπουρντόλ Κροκόντιλ βγήκε στο δρόμο για να σκοτώσει μόνος τον Λειαν Ζίρα. Στο 22ο λεπτό ο Pheasant Quisanti βγήκε στο δρόμο για να σκοτώσει μόνος τον Haichao Yongen. Στη μάχη μάχης 26 λεπτών μεταξύ των δύο πλευρών στην άγρια ​​περιοχή, η LGD επέλεξε να πολεμήσει τον βαρόνο. Στο 28ο λεπτό, ο Haichao Yongen σκότωσε τον Leyan Zyra στη ζούγκλα. Η LGD κέρδισε το Electric Dragon Soul σε 29 λεπτά. Στο 33ο λεπτό της επόμενης περιόδου, ο φωτικός Ζέλι πιάστηκε και σκοτώθηκε στη ζούγκλα και ο LGD κέρδισε τον δεύτερο δράκο. Στο 35ο λεπτό, οι δύο πλευρές συναγωνίστηκαν για τον Ancient Dragon διέλυσαν τη σύνθεση του NIP, έπαιξαν 1 προς 3 και κέρδισαν το Electric Dragon Soul. Στα τελευταία 36 λεπτά, η LGD κέρδισε το τρίτο παιχνίδι αφού σκότωσε τρεις παίκτες του NIP στο ψηλό έδαφος.

Στο τέταρτο παιχνίδι, NIP top laner Udyr, jungler Zyra, mid laner Zeli, bottom laner EZ plus θηλυκό tank LGD top laner Quesanti, jungler Fire Man, mid laner Xiaocannon, bottom lane Smodegard plus head . Στη μάχη μάχης 6 λεπτών μεταξύ των δύο πλευρών στη ζούγκλα, ο μπουρντόλ Quisanti μίλησε απευθείας με τον Zyra, ο LGD έπαιξε 1 προς 3 και το μικρό κανόνι του Haichao έβαλε το πρώτο αίμα. Σε 9 λεπτά, τρεις παίκτες του NIP συνελήφθησαν Αν και πήδηξαν πάνω από τον πύργο για να σκοτώσουν τον Young Master Smod, ο EZ του Photic έκανε λάθος στη μεταφορά του πύργου και αντικαταστάθηκε. Σε 14 λεπτά, το NIP έσπρωξε τον πρώτο πύργο αίματος στην επάνω λωρίδα. Στο αρχικό στάδιο, η οικονομία του NIP ήταν 5 χιλιάδες μπροστά. Στο 20ο λεπτό του μεσοπρόθεσμου, η NIP συνεργάστηκε και κατέλαβε τον Burdol Quisanti στην κορυφή και κέρδισε τον πρώτο μεγάλο δράκο. Σε 22 λεπτά, η NIP κέρδισε τον δράκο της ισοπαλίας. Σε 26 λεπτά, η NIP συνέλαβε τον δεύτερο δράκο και στη συνέχεια κυνήγησε και σκότωσε τρεις παίκτες LGD για να κερδίσει το παιχνίδι.

Λοιπόν, τι έχετε να πείτε για αυτό το παιχνίδι; Καλώς ήρθατε να αφήσετε ένα μήνυμα στην περιοχή σχολίων για συζήτηση.