Νέα

Η TES νίκησε 2-0 την FPX!Η κάτω λωρίδα διείσδυσε κατευθείαν και η γυναίκα πυροβολητής του JKL τρελάθηκε

2024-07-28

Το κορυφαίο γκρουπ των TES και FPX στην καλοκαιρινή σεζόν του LPL ήταν το BO3. Αφού οι δύο πλευρές πάλεψαν για 2 αγώνες, η TES νίκησε την FPX με ρεκόρ 2-0 και κέρδισε την πέμπτη νίκη!

Στο πρώτο παιχνίδι, το FPX top laner Rambo έπαιξε Wild Boar Girl, mid laner Zeli, bottom lane Jhin και ένα θηλυκό τανκ TES top laner Quisanti, έπαιξε Wildfire Man, mid laner Lucian, και bottom lane θηλυκό όπλο Gablon. Σε 3 λεπτά, το creme single-kiled care Zeli και το TES πήραν το πρώτο αίμα. Σε 12 λεπτά, ο TES έσπρωξε τον πρώτο πύργο αίματος στην κάτω λωρίδα, αλλά ο ZDZ Rambo TP κατέβηκε και συνεργάστηκε με τους συμπαίκτες του για να σκοτώσει το δίδυμο της κάτω λωρίδας του TES. Στο αρχικό στάδιο, η οικονομία της TES ήταν μπροστά κατά 3K. Στο 18ο λεπτό της μεσοπρόθεσμης η ΤΕΣ κέρδισε τον δράκο της ισοπαλίας. Μετά από 25 λεπτά μάχης σώμα με σώμα στη ζούγκλα μεταξύ των δύο πλευρών, ο TES νίκησε τους πάντες στο FPX και κέρδισε τον πρώτο μεγάλο δράκο. Το TES κέρδισε το Wind Dragon Soul σε 29 λεπτά. Στα τελευταία 32 λεπτά, ο TES ξεκίνησε έναν ομαδικό αγώνα στη μέση και αφού σκότωσε τέσσερις παίκτες FPX, κέρδισε το πρώτο παιχνίδι. Η απόδοση και των δύο πλευρών στο πρώτο παιχνίδι είναι η εξής. Το θηλυκό όπλο JKL έκανε τη μεγαλύτερη ζημιά στο FPX.

Στο δεύτερο παιχνίδι, το TES top laner Aoun, το jungler Lilia, το mid laner Airplane και το bottom laner θηλυκό Gariel, το top laner Crocodile, το jungler Haoyue, το mid laner Lucian και το bottom lane Kasha and Titan. Σε 3 λεπτά, και οι δύο ζούγκλερ έφτασαν στην κάτω λωρίδα και έπαιξαν 1 προς 1, και το FPX πήρε το πρώτο αίμα. Σε 4 λεπτά, το TES bottom duo διέσχισε τον πύργο και σκότωσε το FPX bottom duo. Σε 5 λεπτά, το TES bottom duo αντιμετώπισε ξανά και σκότωσε τον deokdam Kai'Sa. Σε 9 λεπτά, το TES bottom duo αντιμετώπισε ξανά και σκότωσε τον deokdam Kai'Sa. Σε 15 λεπτά, ο Milkyway ανέλαβε την πρωτοβουλία να συλλάβει το αεροπλάνο, αλλά ο Creme σκότωσε τον Milkyway μόνο του και αντικαταστάθηκε από τον ZDZ Crocodile. Στο αρχικό στάδιο, η οικονομία της TES ήταν 4 χιλιάδες μπροστά. Στα 20 λεπτά της μέσης περιόδου, ο TES συνέλαβε τον πρώτο μεγάλο δράκο αφού σκότωσε τον milkyway Haoyue στην επάνω λωρίδα. Στα τελευταία 23 λεπτά, το ZDZ Crocodile TP κυκλοφόρησε, αλλά το FPX ηττήθηκε στο μέτωπο Αν και το θηλυκό όπλο JKL σκοτώθηκε, ο TES κέρδισε το πρώτο παιχνίδι αφού έπαιξε 1 προς 5 για να καταστρέψει το FPX.

Λοιπόν, τι έχετε να πείτε για αυτό το παιχνίδι; Καλώς ήρθατε να αφήσετε ένα μήνυμα στην περιοχή σχολίων για συζήτηση.