Νέα

LPL Summer Split Group Match: Η EDG νίκησε 2-1 την ΤΤ! η ζημιά της άδειας εκρήγνυται, ο τζιέτζι παίζει καλά

2024-07-23

Ο αγώνας του ομίλου Nirvana μεταξύ EDG και TT ήταν BO3 στο Summer Split του LPL Αφού οι δύο ομάδες αγωνίστηκαν για 3 αγώνες, η EDG νίκησε την TT με ρεκόρ 2-1 και κέρδισε τη δεύτερη νίκη τους!

Στο πρώτο παιχνίδι του TT, το top laner Gnar έπαιξε wildfire man, mid laner Lucian, και bottom lane EZ plus θηλυκό EDG top laner Quisanti, jungler Lilia, mid laner Airplane και bottom lane Smodgabulon. Στο αρχικό στάδιο, και οι δύο πλευρές δεν είχαν σκοτώσει το ΤΤ γκρέμισε τον πρώτο πύργο αίματος στην κορυφαία λωρίδα σε 14 λεπτά, οδηγώντας την οικονομία κατά 1K. Στο 20ο λεπτό της μέσης περιόδου, ο EDG σκότωσε το Feather θηλυκό τανκ στη ζούγκλα και η Jiejie Lilia πήρε το πρώτο αίμα. Στο 24ο λεπτό, οι δύο πλευρές πάλεψαν στη μέση, και ο Χόγια Γκναρ ξεκίνησε μια ομαδική μάχη, αλλά ο EDG τον απέφυγε ο Χόγια Γκναρ και αφού σακάτεψε τους πάντες στο ΤΤ, κέρδισε τον πρώτο μεγάλο δράκο. Στο τελευταίο 26λεπτο, ο EDG νίκησε τέσσερις παίκτες του ΤΤ και κέρδισε το πρώτο παιχνίδι. Η απόδοση και των δύο πλευρών στο πρώτο παιχνίδι είναι η εξής.

Στο δεύτερο παιχνίδι, EDG top laner Quisanti, jungler Lilia, mid laner Airplane και bottom lane Senna Gaorn TT top laner Bobby, jungler Wildfire Man, mid laner Lucian, και bottom lane Ashe Gablon. Στο 8ο λεπτό, ο Jiejie Lilia αιχμαλώτισε και πήδηξε τον πύργο για να σκοτώσει το δίδυμο του TT, αλλά ο φεύγοντας ο Senna αντικαταστάθηκε επίσης και ο 1XN Ashe πήρε το πρώτο αίμα. Σε 14 λεπτά, αφότου το ΤΤ κατέλαβε το αεροσκάφος κραυγών στην επάνω λωρίδα, έσπρωξε κάτω τον πρώτο πύργο αίματος στην επάνω λωρίδα. Στο αρχικό στάδιο, η οικονομία ΤΤ ήταν μπροστά από τα 4Κ. Στο 17ο λεπτό της μεσοπρόθεσμης περιόδου, ο ΤΤ κέρδισε τον δράκο της ισοπαλίας, αλλά ο EDG έκανε διπλή ομάδα και σκότωσε τους τρεις παίκτες του ΤΤ. Σε 20 λεπτά, οι δύο πλευρές αγωνίστηκαν στη μέση Αφού ο ΤΤ σκότωσε δύο παίκτες EDG, ο Νοσούκε κέρδισε τον πρώτο βαρόνο. Στο 22ο λεπτό, οι δύο πλευρές αγωνίστηκαν στη ζούγκλα, και η ζημιά του ΤΤ ήταν μεγαλύτερη Αφού έπαιξαν 1 προς 4, κέρδισαν το Fire Dragon Soul. Στο 27ο λεπτό, ο ΤΤ σκότωσε το βυθό δίδυμο του EDG στη μέση και κέρδισε τον δεύτερο δράκο. Στα τελευταία 28 λεπτά, ο ΤΤ νίκησε τον EDG στη μέση και κέρδισε το δεύτερο παιχνίδι. Ο MVP πήγε στον Χόγια Μπόμπι.

Στο τρίτο παιχνίδι, TT top laner Crocodile, jungler Zyra, mid laner Zeli, bottom lane skateboard shoe Galinata, EDG top laner Gnar, jungler Lilia, mid laner Lucian, bottom lane EZ plus θηλυκό τανκ. Σε μια μάχη 2V2 στην κάτω λωρίδα σε 3 λεπτά, το θηλυκό τανκ Wink σκότωσε το 1XN Skate Shoes και ο EDG πήρε το πρώτο αίμα. Σε 11 λεπτά, ο ΤΤ αιχμαλώτισε 6 Έντομα Γόνου. Στο αρχικό στάδιο, η EDG είχε οικονομικό προβάδισμα 1K. Στο 17ο λεπτό της μεσοπρόθεσμης περιόδου, το ΤΤ έσπρωξε διαδοχικά τους άνω, μεσαίους και κάτω εξωτερικούς πύργους και η οικονομία άρχισε να ξεπερνά. Ο EDG κέρδισε τον αιωρούμενο δράκο σε 22 λεπτά. Στα 25 λεπτά, ο ΤΤ επέλεξε τον βαρόνο για να αναγκάσει την ομάδα να φτάσει και σκότωσε τον διπλό C του ΤΤ και μετά ανέλαβε να κερδίσει τον πρώτο βαρόνο. Στο 27ο λεπτό, οι δύο πλευρές ανταγωνίστηκαν για τον δράκο, ο EDG πήρε το Water Dragon Soul και σκότωσε τέσσερις παίκτες του TT, κερδίζοντας το παιχνίδι σε ένα κύμα.

Λοιπόν, τι έχετε να πείτε για αυτό το παιχνίδι; Καλώς ήρθατε να αφήσετε ένα μήνυμα στην περιοχή σχολίων για συζήτηση.