το σνούκερ εκνευρίζεται συνέχεια! 8 μεγάλοι πρωταθλητές αποκλείστηκαν σε μια μέρα, 75 ομάδες αποκλείστηκαν σε έναν γύρο και 2 σούπερ σταρ παραλίγο να ανατραπούν

2024-09-18

η δεύτερη αγωνιστική του αγγλικού όπεν τελείωσε και ο πρώτος γύρος των 7 αγώνων με 4 νίκες συνέχισε να αποτυγχάνει. έχασε τον πρώτο γύρο, ο οποίος ήταν ακόμα πιο απροσδόκητος. οι δύο σούπερ σταρ παραλίγο να ανατραπούν, ο μαρκ άλεν έπαιξαν 7 παιχνίδια πριν ξεπεράσουν τον κινέζο νέο μπρέχερ με 4-3 και ο βετεράνος χάμιλτον πάλεψαν σκληρά μέχρι το τελευταίο λεπτό πριν κερδίσουν με 4-3.

75 τρεις ήρωες πήγαν στη μάχη την ίδια μέρα και μόνο ο χίγκινς επέζησε. ο o'sullivan έγινε ο παίκτης με την υψηλότερη κατάταξη που αποκλείστηκε σε αυτό το τουρνουά. ο δάσκαλος huo ήταν κακώς προετοιμασμένος να αντιμετωπίσει την επιθετική επίθεση του he guoqiang και έμεινε πίσω με 0-3 στην αρχή, αν και πέτυχε 2 διαδοχικούς γύρους των 50+ και κυνήγησε πίσω , ήταν ακόμα αναστατωμένος 2-4 . ο mark williams είχε κερδίσει μόνο 5 από τα προηγούμενα 12 παιχνίδια του wollaston. αυτός ο αγώνας ήταν μια ακόμη συντριπτική ήττα.

υπάρχουν ακόμη 6 πρωταθλητές που είχαν κακή εκκίνηση, 4 από τους οποίους ηττήθηκαν από τον στίβενς με 3-4, ο 3 φορές πρωταθλητής γκάρι γουίλσον έχασε 2 συνεχόμενες φορές από τον ρόσμουιρ, ο 3 φορές πρωταθλητής ριτς γουόλτον έχασε από τη σέλτικ και ο χάμιλτον. προκάλεσε μεγάλο μπελά στον παγκόσμιο πρωταθλητή μπρέχερ και επέμενε μέχρι το καθοριστικό παιχνίδι πριν υποφέρει, σοκάροντας τη σφαίρα του βελγίου και τον ιδρώνει. ο δύο φορές πρωταθλητής dell έχασε από τον lu haotian με 2-4 και ο jimmy robertson έχασε από τον hawkins με το ίδιο σκορ.

οι δύο μεγάλοι σούπερ σταρ σχεδόν αποκλείστηκαν. με 67 πόντους σε ένα μόνο χτύπημα για να σώσει το ματς, κέρδισε τη μάχη ζωής και θανάτου με 56-13 στο καθοριστικό παιχνίδι και πραγματοποίησε μια νικηφόρα απόδραση.