νέα

τόσο τρελό! καθώς ο zheng qinwen έκανε συνεχόμενες επιστροφές και έκανε ένα τεράστιο μπόνους 1,54 εκατομμυρίων, συνέβησαν τέσσερα απίστευτα πράγματα.

2024-08-29

νωρίς το πρωί της 29ης αυγούστου, ώρα πεκίνου, στον δεύτερο γύρο του αγώνα απλού γυναικών στο u.s. tennis open 2024, η zheng qinwen ανέτρεψε την erica andreeva με συνολικό σκορ 2-1 και μπήκε στον τρίτο γύρο (σταδίου 32 κορυφαίων) για τρίτη συνεχή χρονιά), και έλαβε επίσης ένα μπόνους 215.000 $ (περίπου 1,54 εκατομμύρια rmb). στη συνέχεια, αντίπαλος του zheng qinwen στον τρίτο γύρο ήταν ο γερμανός παίκτης niemeyer, ο οποίος νίκησε τον uchijima moeka σε ίσια σετ με 6-4, 6-0.

αφού ο zheng qinwen ανέτρεψε την erika andreeva, συνέβησαν τέσσερα απίστευτα πράγματα και υπήρχαν δύο αδιαμφισβήτητα γεγονότα.

τέσσερα απίστευτα πράγματα:

1. αφού βίωσε τη βάπτιση της νίκης στους ολυμπιακούς αγώνες του παρισιού, ο zheng qinwen έγινε ολοένα και πιο ικανός στο να παίζει ενάντια στον άνεμο η φυσική κατάσταση, η νοοτροπία και οι δεξιότητες αλλάζουν όλα είναι απίστευτα.

2. παρακολουθώντας τους αγώνες της zheng qinwen τώρα, δεν θα ανησυχείτε για την απώλεια του πρώτου σετ, γιατί πιστεύω ότι μπορεί να επιστρέψει στα επόμενα παιχνίδια για τον zheng qinwen τώρα.

3. σε αυτό το παιχνίδι, ο zheng qinwen συνέχισε να επιδεικνύει τις εξαιρετικές του ικανότητες στο σερβίρισμα, χτυπώντας συνολικά 20 μπάλες ace, 8 περισσότερες από ό,τι στον πρώτο γύρο 80% αυτός είναι επίσης ένας από τους κύριους λόγους για τους οποίους η erica andreeva μπόρεσε να αντιστρέψει αυτό το παιχνίδι.

4. αυτή είναι η τρίτη σεζόν του zheng qinwen που αγωνίζεται σε grand slam τώρα που προβιβάστηκε, μπόρεσε να περάσει στον τρίτο γύρο του us open για τρία συνεχόμενα χρόνια σε αυτό το στάδιο.

δύο αδιαμφισβήτητα γεγονότα:

1. η zheng qinwen έφτασε τουλάχιστον στον τρίτο γύρο τρεις φορές που συμμετείχε στο us open το 2022 και στους προημιτελικούς το 2023. τώρα έχει ακόμα την ευκαιρία να ολοκληρώσει μια σημαντική ανακάλυψη το 2024. που αντικατοπτρίζει επίσης την ικανότητά της στο us open, μια διοργάνωση grand slam.

2. μετά την πρόκριση στον τρίτο γύρο, το μπόνους του zheng qinwen έχει αυξηθεί σημαντικά στα 215.000 $ (περίπου 1,54 εκατομμύρια rmb), το μπόνους θα είναι 325.000 $ (περίπου 2,32 εκατομμύρια rmb). μπορούμε να πούμε ότι τα μπόνους του us open είναι πράγματι γελοία υψηλά.

σύμφωνα με την κλήρωση, αντίπαλος του zheng qinwen στον επόμενο γύρο είναι ο niemeyer, ο οποίος νίκησε τον uchijima moeka σε ίσια σετ με 6-4, 6-0.

αξίζει να αναφέρουμε ότι ο αντίπαλος που έχασε ο zheng qinwen στο πρώτο του us open ήταν ο niemeyer. ξεκίνησε την εκδίκηση μετά από 2 χρόνια.