Νέα

Το ΤΤ νίκησε την OMG σε τρία παιχνίδια και 75 λεπτά! Netizen: Είναι νίκη;

2024-08-05

Το τρίτο στάδιο του League of Legends, το Knight’s Road, ξεκίνησε επίσημα στις 3 Αυγούστου. Έξι ομάδες θα διαγωνιστούν για τρεις θέσεις ανόδου. Ειλικρινά μιλώντας, το τρίτο στάδιο έγινε στην πραγματικότητα πολύ καλά - 6 ομάδες που ανταγωνίζονταν για τρεις θέσεις φάνηκαν πολύ σκληρές, αλλά στην πραγματικότητα ήταν ομαλά.

Σύμφωνα με το πρόγραμμα, ένα παιχνίδι είναι προγραμματισμένο για τις 5 Αυγούστου, το οποίο είναι OMG εναντίον TT. Ειλικρινά, αυτός θα είναι ένας στενός αγώνας.

Το TT νίκησε την OMG σε τρεις αγώνες και 75 λεπτά

Το TT νίκησε 2-0 την OMG στον προηγούμενο αγώνα των ομίλων. Επομένως, υπάρχουν ορισμένα πλεονεκτήματα σε ψυχολογικό επίπεδο. Ο ισχυρότερος έλεγχος των πόρων στο αρχικό στάδιο είναι ένα σημαντικό πλεονέκτημα του TT σε αυτόν τον γύρο ανταγωνισμού. Στο αρχικό στάδιο, το παιχνίδι μεταξύ των mid laner και των δύο πλευρών είναι ιδιαίτερα κρίσιμο και οι δύο έχουν υψηλό ποσοστό συμμετοχής και η σημασία τους για την ομάδα είναι αυτονόητη. Τα δεδομένα ζημιάς του Angel είναι καλύτερα, εξαρτάται από το αν μπορεί να οδηγήσει την ομάδα στην εκδίκηση αυτού του γύρου.

Στο πρώτο παιχνίδι, η μπλε πλευρά του OMG αποκλείει τους Fire Man, Ezreal, Tauren, Zyra και Dragon Lady και επιλέγει τους Quesanti, Dashu, Zeli, Ashe και Seraphine την κόκκινη πλευρά TT, Ban Pig Girl, Rambo, Lilia, Kennen , και Gnar, και χρησιμοποιήστε Crocodile, Green God, Lucian, Charmander και Bronn.

Στο πρώτο παιχνίδι οι δύο ομάδες ήταν αχώριστες στο πρώτο 10λεπτο, αλλά από το 15ο λεπτό το ΤΤ ολοκλήρωσε τον έλεγχο του αγώνα. Γύρω στο 12ο λεπτό, ο Tianzhen πήρε μια κακή απόφαση και μπήκε στο λάκκο του δράκου για να παλέψει για τιμωρία, αλλά απέτυχε και όλοι στο ΤΤ πήραν αίμα γύρω στο 20ο λεπτό, το όνομά σου! Πριν από την ομάδα Baron, και οι δύο κορυφαίες λωρίδες TP ταυτόχρονα, η OMG ολοκλήρωσε το ένα για δύο στο τέλος, στα 26 λεπτά και 22 δευτερόλεπτα, η διπλή ζημιά AD εξερράγη, ο ΤΤ συμπλήρωσε το μηδέν για πέντε χωρίς πίεση και ο ΤΤ κέρδισε το παιχνίδι πρώτος. .

Στο δεύτερο παιχνίδι, η μπλε πλευρά του OMG απαγόρευσε τους Fire Man, Ezreal, Bullhead, Braum και Emerald God, και επέλεξε τους Quisanti, Big Tree, Zeli, Bomberman και Leona η κόκκινη πλευρά του TT απαγόρευσε τους Piggy, Rambo, Lilia, Kenan, Gnar, επιλέξτε Crocodile, Zyra, Lucian, Gunslinger, Rell

Ως αποτέλεσμα, το δεύτερο παιχνίδι μετατράπηκε σε μονόπλευρο παιχνίδι ΤΤ. Γύρω στο 2ο λεπτό, ο TT Riel ανέβηκε στα δύο με συναρπαστικό τρόπο, και το 1xn άντεξε ήρεμα και κέρδισε το πρώτο αίμα γύρω στο 16ο λεπτό, ο Feather Riel έκανε ένα τέλειο ξεκίνημα για τον θάνατο και ο Ucal Lucian θέριεψε τέσσερις σκοτώσεις , Tianzhen Dashu Οι εξωφρενικές δεξιότητες οδήγησης παρασύρθηκαν στο κάτω μέρος του πύργου και ο ΤΤ σκότωσε τον μεγάλο δράκο Τελικά, σε περίπου 23 λεπτά και 20 δευτερόλεπτα, η ομάδα του ΤΤ νίκησε την OMG και κέρδισε την επόμενη πόλη.

Στο τρίτο παιχνίδι, στην μπλε πλευρά του OMG, οι Fire Man, Ice, Lucian, Crocodile και Zyra είναι αποκλεισμένοι και οι Gnar, Poodle, Enchantress, Kai'Sa και Luo επιλέγονται από την κόκκινη πλευρά του TT, το Pig Girl. Ο Ράμπο και η Λίλι είναι αποκλεισμένοι Ya, Niutou, Reel, επιλέξτε Crocodile, Leopard Girl, Zeli, Ezreal, Leona.

Το τρίτο παιχνίδι μετατράπηκε σε μονόπλευρο παιχνίδι συντριβής. Γύρω στο 6ο λεπτό, η ομάδα των woodlouse του Tianzhen βρήκε μια ευκαιρία, και το πλήθος του ΤΤ συγκέντρωσε φωτιά για να κερδίσει το πρώτο αίμα γύρω στο 11ο λεπτό, ο Tianzhen έπεσε στον κύκλο του TT και το επόμενο TT ολοκλήρωσε εύκολα το μηδέν στα 25 λεπτά και 1 δευτερόλεπτο, το πλήθος του ΤΤ συγκεντρώθηκε μαζί Τέλος του παιχνιδιού.

Αφού η TT νίκησε την OMG σε 75 λεπτά σε τρία παιχνίδια, προκρίθηκε σε αυτά τα πλέι οφ, ενώ η OMG έχασε την ευκαιρία να προχωρήσει. Ειλικρινά μιλώντας, η OMG έχασε τόσο τυχαία σε αυτόν τον διαγωνισμό που δεν έχω ιδέα γιατί συνέβη αυτό.