Νέα

Το ΓΕΝ νίκησε 2-0 τον Τ1 και κέρδισε 14 σερί νίκες! Ο Faker έκανε ένα λάθος χαμηλού επιπέδου, το GEN λειτούργησε τέλεια

2024-08-03

Στο BO3 μεταξύ ΓΕΝ και Τ1 στην καλοκαιρινή κανονική περίοδο του LCK, μετά από δύο αγώνες, η ΓΕΝ νίκησε την Τ1 με ρεκόρ 2-0 και κέρδισε 14 συνεχόμενες νίκες!

Στο πρώτο παιχνίδι, T1 top laner Tetsuo, jungler Lilia, mid laner Airplane, bottom lane παπούτσια skateboard και Titan top laner Quesanti, jungler Leopard Girl, mid laner Zeli, bottom lane Senna plus Orn. Σε 8 λεπτά, τρία άτομα πιάστηκαν στο T1 και πήδηξαν πάνω από τον πύργο για να σκοτώσουν τον Kiin Quisanti, και τα παπούτσια skate του Gumayusi πήραν το πρώτο αίμα. Στο αρχικό στάδιο, οι οικονομίες και των δύο πλευρών ήταν ίσες. Στο 24ο λεπτό της μέσης περιόδου, οι δύο ομάδες κοντράρονται για τον δράκο της Κέριας Τιτάνες, αφού η Τ1 σκότωσε δύο παίκτες της ΓΕΝ, κέρδισε τον πρώτο δράκο. Στα τελευταία 31 λεπτά, οι δύο πλευρές συναγωνίστηκαν για τον δράκο, ο Κεράι Τιτάν ήταν ο πρώτος που σκοτώθηκε, αλλά ο Τσόβι Ζέλι έκανε μια τέλεια συμμετοχή. Στο 36ο λεπτό οι δύο πλευρές συναγωνίστηκαν για τον δράκο, σκοτώθηκε η Λίλια και ο ΓΕΝ κέρδισε τον δράκο της ισοπαλίας. Στο 36ο λεπτό, υπήρξε μάχη σώμα με σώμα μεταξύ των δύο πλευρών στη μέση, ο Φάκερ έπαιξε 2 στα 4 και κέρδισε τον τρίτο δράκο. Στα τελευταία 41 λεπτά, η ΓΕΝ προχώρησε με τον Baron buff και κέρδισε το πρώτο παιχνίδι αφού έπαιξε 2 προς 4 στο ψηλό έδαφος. Η απόδοση και των δύο πλευρών στο πρώτο παιχνίδι είναι η εξής.

Στο δεύτερο παιχνίδι, το T1 top laner Kenan, το jungler Wei, το mid laner Tsar και το bottom lane Xia πρόσθεσαν τον Titan, το Jungler Leopard, το Mid Laner Aircraft και το κάτω lane Zeli το Niutou. Σε 6 λεπτά, οι δύο πλευρές είχαν μάχη 3V3 με τον Nakano Fu, παίζοντας 1 προς 1, και ο Faker Tsar πήρε το πρώτο αίμα. Σε 14 λεπτά, ο Τ1 έσπρωξε έναν πύργο αίματος στην κάτω λωρίδα. Στο αρχικό στάδιο, οι οικονομίες και των δύο πλευρών ήταν βασικά στο ίδιο επίπεδο. Μεσοπρόθεσμα, η GEN άρχισε σταδιακά να πρωτοστατεί οικονομικά μέσω των δραστηριοτήτων. Στο 28ο λεπτό, οι δύο πλευρές πολέμησαν στο dragon pit. Στα τελευταία 30 λεπτά ο ΓΕΝ κέρδισε τον πρώτο μεγάλο δράκο χωρίς τραυματισμούς. Στα τελευταία 32 λεπτά, ο ΓΕΝ πήρε τον Baron buff και νίκησε την T1 στην ομάδα των υψηλών και κέρδισε το παιχνίδι.

Λοιπόν, τι έχετε να πείτε για αυτό το παιχνίδι; Καλώς ήρθατε να αφήσετε ένα μήνυμα στην περιοχή σχολίων για συζήτηση.